English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مدیرمؤسسه آموزشی توحید درافغانستان: جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی، اجتماع عاشقان و دلدادگان رضوی

مدیرمؤسسه آموزشی توحید درافغانستان: جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی، اجتماع عاشقان و دلدادگان رضوی
مدیرمؤسسه آموزشی توحید افغانستان از جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی به عنوان اجتماع عاشقان و دلدادگان رضوی یاد کرد.
محمود رضایی در خصوص آمادگی اعضای این موسسه جهت شرکت در جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی افزود: بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)قبله آمال و آرزوهای مردم افغانستان است، نام امام رضا(ع)درسرزمین افغانستان در میان شیعه وسنی از قداست والایی برخورداراست واینجا همه آرزومند زیارت امام هستند.
وی با معرفی مؤسسه آموزشی توحید افغانستان گفت:این موسسه جزیی ازمجتمع قرآن و عترت است و دارای هفت مرکزآموزشی از دوره آمادگی تا تربیت معلم با تقریبا چهارهزار دانش آموز و بیش از300 نیروی فرهنگی وآموزشی به فعالیت مشغول است.
وی ادامه داد: این مؤسسه مبتکرطرح های آموزشی وفرهنگی درکشورافغانستان است و در خصوص برگزاری جشنواره های قصه گویی برای دانش پژوهان، ایجاد الگوهای برترتدریس،تدوین طرح آموزش مکمل و انتشار بیش از چهل عنوان کتاب کمک درسی واجرای دهها برنامه تربیتی و پرورشی در جهت تعلیم و تربیت هدفمندآینده سازان جامعه اسلامی افغانستان تلاش نموده است.
رضایی که در دومین جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی و تبلیغ این جشنواره در افغانستان تلاش موثری نموده است تصریح کرد: درجشنواره دوم قصه گویی رضوی بیش از ده‌ها قصه از کودکان،نوجوانان و مربیان افغانی به دبیرخانه اصلی جشنواره ارسال گردید.
وی افزود: درسومین جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی که مرحله نخست آن درهرات اجراشد ازمیان چهل قصه،بیست وسه قصه گو به دفترجشنواره اصلی معرفی شدند که امیدواریم با توجه به اینکه قصه گویان ما به جهت مشکلاتی که درسال قبل به وجودآمد موفق به حضور درجشنواره نشده بودند، امسال بتوانند دراین برنامه شرکت نمایند.
وی در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه تاثیر ملی و فراملی این جشنواره را در ترویج معارف رضوی تا چه اندازه موثرو مفید می دانید خاطر نشان کرد: از آنجایی که شخصیت امام رضا(ع)شخصیتی جهانی است ، ترویج معارف زندگی آن بزرگوار می تواند در نشراخلاق اسلامی وارزش های توحیدی واشاعه کمالات مؤثرباشد وآشنایی کودکان و نوجوانان با زندگی آن امام عزیز می تواند به آراسته شدن فرزندان جامعه به اخلاق وکرامت های انسانی و اسلامی کمک نماید.
مسئول دبیرخانه فرعی جشنواره بین المللی قصه گویی در افغانستان با توجه به علاقه کودکان و نوجوانان به قصه و قصه گویی تاکید کرد، روش قصه گویی برای انتقال مفاهیم و ارزش های فرهنگی ودینی بهترین و مؤثرترین روش می باشد که می تواند به عنوان روشی آموزشی در مدارس و موسسات آموزشی و تربیتی مورد استفاده قرار گیرد.
رضایی ابراز امیدواری کرد تا دست‌اندرکاران این جشنواره برای تهیه وانتشار منابع وکتاب های مختلف درخصوص زندگی امام رضا(ع)برای کودکان و نوجوانان و نیز برگزاری کارگاه های قصه گویی به خصوص درکشورهای اسلامی اقدام نمایند.
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.