English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

بزرگداشت بیش از 500 امام زاده در کل کشور

بزرگداشت  بیش از 500 امام زاده در کل کشور
معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: مراسم بزرگداشت بیش از 500 امام زاده در کل کشور انجام می شود.
حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی، معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه برای شرکت در جشنواره امام رضا(ع) در 3 بخش فعالیت خود را بلافاصله پس از جشنواره سال گذشته آغاز کرده است.
وی با اشاره به اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه کشور برای فعالیت گسترده و شرکت بهتر در جشنواره امام رضا(ع) ستادی تشکیل داده است، خاطرنشان کرد: این سازمان در سه بخش بزرگداشت امام زادگان، عرصه بین الملل و جشن های دهه کرامت فعالیت دارد.
حجت الاسلام والمسلمین شرفخانی به بزرگداشت امام زادگان در کل کشور اشاره کرد و افزود: در همین راستا همایش بزرگداشت 500 امام زاده در شهرستان ها برگزار می شود و 30 بزرگداشت در هر استان به صورت شاخص صورت می گیرد.
معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد: در کل 530 بزرگداشت را در دهه کرامت در سال جاری خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه بزرگداشت ویژه ای نیز برای امام زاده صالح در نظر گرفته شده است، یادآور شد: روز 5 ذی القعده همایش بزرگداشت امام زاده صالح به طور ویژه در تهران برگزار می شود و همزمان در سراسر کشور همایش بزرگداشت 530 امام زاده برگزار می شود.
حجت الاسلام والمسلمین شرفخانی خاطر نشان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه طی مکاتبه ای که با شورای فرهنگ عمومی داشته است، خواستار ثبت یک روز از سال به عنوان بزرگداشت امام زادگان شده است که خوشبختانه این دستور العمل در شورای فرهنگ عمومی به تصویب رسیده است.
معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ادامه داد: ما پیگیر ثبت بزرگداشت امام زادگان به عنوان یک روز ملی در سراسر کشور هستیم و پس از تصویب شورای فرهنگ عمومی این دستور العمل باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز تایید و تصویب شود که امیدواریم با پیگیری هایی که صورت می گیرد، این اقدام بزودی صورت پذیرد.
وی با اشاره به اینکه در همایش بزرگداشت امام زادگان، شخصیت این بزرگواران به افراد جامعه شناسانده می شود، متذکر شد: همچنین زندگی و علل هجرت امام زادگان به ایران که با دعوت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) بوده است نیز معرفی می شود و مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین شرفخانی افزود: در این همایش ها آثار و برکاتی که این بزرگواران در هنگام ورود به ایران برای مردم این کشور داشته اند و آثار و برکاتی که اکنون آستان و بارگاه آنان دارد نیز بررسی می شود.
معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ، فعالیت در عرصه نرم افزاری را از دیگر اقدامات سازمان اوقاف و امور خیریه برای بزرگداشت امام زادگان خواند و گفت: کارهای ویژه ای در عرصه نرم افزاری و مکتوب انجام شده است و مقالات، کتاب و ویژه نامه هایی تهیه شده است که در دهه کرامت به مردم ارائه می شود.
وی همچنین از برگزاری کنگره میقات الرضا در استان خراسان رضوی خبر داد و افزود: علاوه بر بزرگداشت امام زادگان کنگره میقات الرضا در مشهد برگزار می شود که فراخوان آن انجام شده و بنا داریم این کنگره را نیز روز 5 ذی القعده برگزار کنیم و در شهرستان ها بزرگداشت امام زادگانی که منتسب به حضرت موسی بن جعفر و علی ابن موسی الرضا(ع) را بطور ویژه برگزار کنیم.
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۱۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۴۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.