English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

نشست بررسی راهکارهای ترویج فرهنگ رضوی در فضای مجازی

نشست بررسی راهکارهای ترویج فرهنگ رضوی در فضای مجازی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در نشست مسئولان رسانه‌های مجازی مازندران با بیان اینکه در ترویج فرهنگ رضوی باید به فکر طرحی نو بوده و به افکار برسانیم، تصریح کرد:
اگر در برگزاری برنامه‌های این چنینی خلاقیت و نوآوری نباشد، فقط توانسته‌ایم خودمان را سرگرم کنیم.
حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی با اشاره به اینکه رسانه‌های مجازی می‌توانند در ترویج فرهنگ رضوی نقش‌آفرین باشند، متذکر شد‌:‌ با به پایان رسیدن نمایشگاه فرهنگ رضوی، برنامه‌های ما به اتمام نمی‌رسد و دبیرخانه دائمی است.
*انجمن رسانه های مجازی باید تقویت شود
ابراهیمی با تاکید بر حفظ وحدت در میان اعضای انجمن رسانه‌های مجازی، خاطرنشان کرد: این انجمن باید تقویت شود.
وی با بیان اینکه اگر با هماهنگی و تعامل حرکت کنید،می‌توانید به بسیاری از مسائل و موضوعات در کشور خط بدهید، اظهار داشت: در ترویج فرهنگ رضوی باید شناسایی کنیم که جوانان از امام رضا (ع) چه چیز می خواهند.
*فعال تر از رسانه های مکتوب
بر اساس این گزارش، عباس رمدانی در این نشست اظهار داشت:‌ امروز نقش رسانه‌های مجازی در انتقال اخبار و اطلاعات، با توجه به رشد تکنولوژی و علوم،بر کسی پوشیده نیست.
رییس انجمن رسانه های مجازی مازندران با بیان اینکه رسانه‌های مجازی، نقش فعال‌تری نسبت به رسانه‌های مکتوب دارند، تصریح کرد:‌انجمن رسانه های مجازی مازندران سال گذشته برای نخستین بار در کشور تاسیس شد.
وی با اشاره به اینکه مشکلات زیادی در روند ثبت این انجمن داشتیم، متذکر شد:‌ رسانه‌های مجازی کارکرد‌های متفاوتی دارند و می‌توانیم به صورت ویژه در بخش اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، ورود پیدا کنیم.
*راه اندازی نمایشگاه مجازی رضوی
نایب رییس انجمن رسانه های مجازی مازندران در این نشست اظهار داشت:‌ طبق آمار وزیر ارتباطات، ضریب نفوذ اینترنت در کشور 9/ 46 درصد ، معادل حدود 37 میلیون نفر جمعیت کشور است.
احمد مظفری ادامه داد:‌ بر اساس همین آمار 29 درصد از افرادی که به اینترنت دسترسی دارند در گروه سنی 19 تا 24 سال هستند.
وی متذکر شد:‌سن ویژه‌ای با اینترنت ارتباط دارند و می‌توانیم ترویج فرهنگ رضوی را برای این قشر ، برنامه‌ریزی کنیم.
مظفری با بیان اینکه 1154 شهر در کشور به شبکه دیتا متصل هستند، گفت: در طول سال برای ترویج فرهنگ رضوی باید برنامه داشته باشیم و مختص یک دوره نباشد.
وی با اشاره به اینکه بحث معرفی اخلاق و آداب رضوی در رسانه‌های مجازی مغفول مانده است، افزود:‌ باید با استفاده از مقالات کارشناسان، به این بخش توجه کنیم.
مظفری خاطرنشان کرد:‌ نمایشگاه مجازی رضوی توسط انجمن رسانه‌های مجازی راه‌اندازی شده است.
*تاثیر زیارت امام رضا در مقابله با تهاجم فرهنگی بررسی شود
مدیرمسئول سایت اصلاح‌نیوز در این جلسه گفت:‌ مقالات و پژوهش‌های بزرگان درباره امام رضا (ع) در سایت‌ها بازنشر شود.
عادل روحی با تاکید بر معرفی کتاب‌های در رابطه با زندگی‌نامه امام رضا (ع) و فرهنگ شیعی، ادامه داد:‌ تحلیل جامعه‌شناختی امام رضا (ع) از منظر زمان قبل و زمان حاضر بر اساس گفتار پژوهشگران و اندیشمندان صورت گیرد.
وی با اشاره بر تحلیل ولیعهدی آن حضرت و تطبیق آن بر اساس زمان حاضر و از دیدگاه علما و مراجع عظام، یادآور شد:‌ تاثیر زیارت امام رضا(ع) بر اذهان عمومی و روان‌شناسی آن در جامعه و تاثیر آن در مقابله با تهاجم فرهنگی، بررسی شود.
*چرا این نشست زودتر برگزار نشد؟
به گزارش خبرنگار ما،مدیرمسئول سایت کیاسر نیوز اظهار داشت:‌انتظار می‌رفت این نشست زودتر از این، با انجمن رسانه‌های مجازی برگزار می‌شد.
سید حسن موسوی خاطرنشان کرد:‌ فضای رسانه‌ای مجازی نیاز به حمایت بیشتر از سوی اداره کل ارشاد دارد.
*آموزش در سنین پایین تاثیرگذار است
مدیر مسئول سایت شمال آنلاین در این نشست گفت:‌ اشاعه فرهنگ رضوی نیازمند فعالیت گسترده کارشناسان این بخش است.
الیاس خلیلی تصریح کرد:‌ انجمن رسانه‌های مجازی با معرفی خبرنگار فعال در این بخش، با برنامه و اهداف و دیدگاه‌های خاص، در این زمینه فعالیت کند.
وی با تاکید بر اینکه برای نهادینه شدن هر موضوعی، آموزش در سنین پایین تاثیرگذار است، اظهار داشت:‌ برای نهادینه شدن بیش از پیش فرهنگ رضوی، باید از مدارس و مهدهای کودک آغاز کنیم.
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۱۲ مرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۴۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.