English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری قزوین: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان نگاه ویژه‌ای به برگزاری بهتر هفته‌ی فرهنگ رضوی داشته باشند

معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری قزوین: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان نگاه ویژه‌ای به برگزاری بهتر هفته‌ی فرهنگ رضوی داشته باشند
با توجه به اهمیت کار در حوزه‌ی ترویج فرهنگ رضوی لازم است مدیران دستگاه‌های اجرایی استان به برگزاری بهتر هفته‌ی فرهنگ رضوی نگاه ویژه‌ای داشته باشند.
ابوالفضل طاهرخانی معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار قزوین در اولین جلسه‌ی ستاد اجرایی هفته‌ی فرهنگ رضوی که در استانداری قزوین برگزار شد، ضمن اعلام این مطلب افزود: این امر که قزوین به عنوان یکی از 10 استان برگزارکننده‌ی هفته‌ی فرهنگ رضوی در کشور انتخاب شده است، توفیق بزرگی برای مردم، متولیان و مسوولین استان می‌باشد از این‌رو باید این امر را قدر نهاد و تلاش کرد تا هر چه بهتر این هفته برگزار شود.
وی با اشاره به جایگاه والای امام رضا(ع) و برکت وجودی ایشان به دلیل قرار گرفتن بارگاه این امر همام در ایران اظهار داشت: با توجه به اهمیت پرداختن به مقوله‌ی شخصیت امام رضا(ع) و تبیین جایگاه حقیقی ایشان لازم است مدیران دستگاه‌های مختلف با نگاه ویژه‌ای به این مقوله بپردازد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین خطاب به مدیران اظهار داشت: نگاه مدیران به این قضیه نه اداری بلکه باید اعتقادی باشد.
هفته‌ی فرهنگ رضوی در قزوین تحت‌الشعاع برنامه‌های دیگر این ایام قرار نگیرد
وی در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت اجرای برنامه‌های همسو با هفته‌ی فرهنگ رضوی تاکید کرده و در ادامه افزود: با توجه به برگزاری هفته‌ی فرهنگ رضوی در قزوین از اول تا هفتم شهریورماه و همزمان بودن آن با مناسبت‌هایی چون اجلاس غیرمتعهدها در پایتخت و آغاز هفته‌ی دولت در این ایام باید سعی شود تا برنامه‌های این هفته تحت‌الشعاع مناسبت‌های دیگر قرار نگیرد.
از ظرفیت شهرستان‌ها نیز برای برگزاری برنامه‌های هفته‌ی فرهنگ رضوی استفاده شود
طاهرخانی بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های شهرستان‌های مختلف نیز تاکید کرده و اظهار داشت: اجرای برنامه‌ها در هفته‌ی فرهنگ رضوی باید به صورتی باشد که تمام مردم استان از آن بهره‌مند شوند، از این‌رو به نظر می‌رسد اگر شرایط مناسبی ایجاد شود تا متناسب با ظرفیت شهرستان‌ها، برنامه‌هایی در راستای ترویج فرهنگ رضوی اجرا شود این امر می‌تواند اقدام بسیار پسندیده‌ای باشد.
در ادامه محمدحسین شفیعی‌ها، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اظهار داشت: دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی امام رضا(ع) در قزوین از آغاز این هفته به صورت مستمر دایر گردیده است.
وی گفت: یکی از رسالت‌های بزرگ ما به عنوان کسانی که دست‌اندرکار حاکمیت دینی هستیم، تلاش برای یادگیری معارف اهل‌بیت و تبیین زیبای آن برای مردم می‌باشد تا زمینه‌ی گرایش مردم به این معارف و سیره انبیا افزایش یابد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اشاره به برگزاری دهمین دوره‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: برگزاری این جشنواره پس از چند سال امروز به صورت یک برنامه تثبیت شده و ملی درآمده است.
وی با بیان اینکه امسال دبیرخانه‌ی جشنواره با هماهنگی استان‌ها اقدام به برگزاری هفته‌ی فرهنگ رضوی در 10 استان کرده است یادآور شد: با توجه به برگزاری هفته‌ی رضوی در قزوین از اول تا هفتم شهریورماه می‌طلبد که سایر دستگاه‌ها نیز برای هر چه بهتر برگزار شدن برنامه‌های این هفته تلاش نمایند.
در ادامه‌ی این جلسه نمایندگانی از دستگاه‌های مختلف چون اداره‌ی کل اوقاف و امور خیریه، حوزه‌ی علمیه‌ی قزوین، اداره‌ی کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ... به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند.
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۱۲ مرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۴۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.