English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

نخستین نشست کمیته اطلاع‌رسانی دهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در خراسان جنوبی برگزار شد

نخستین نشست کمیته اطلاع‌رسانی دهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در خراسان جنوبی برگزار شد
نخستین نشست کمیته اطلاع‌رسانی دهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با حضور مسئولین نشریات و خبرگزاری ها و نماینده صدا و سیمای استان در محل سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی , محمد مطهری فر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دراین نشست از برگزاری دهمین جشنواره بین المللی، فرهنگی و هنری امام رضا (ع) در 31 استان کشور و 46 نقطه از جهان خبر داد.‌
مطهری فر در این نشست با اشاره به نقش مطبوعات و نشریات در جشنواره امام رضا (ع) بیان داشت : فعالان عرصه اطلاع رسانی در این جشنواره، تنها وظیفه انعکاس اخبار و رویدادها را بر عهده ندارند بلکه مهم ترین نقش آن ها ترویج فرهنگ رضوی در جامعه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: افتتاحیه این جشنواره همزمان با روز میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه در قم و اختتامیه آن شب میلاد باسعادت هشتمین اختر آسمان ولایت و امامت حضرت رضا (ع) در مشهد برگزار می‌شود.
وی جشنواره امام رضا (ع) را یکی از عظیم ترین جشنواره های فرهنگی و هنری کشور دانست و افزود: جذابیت و تنوع موضوعات در حیطه رضوی و حضور هنرمندان و اندیشمندان علاقه‌مند به فرهنگ رضوی این جشنواره را متمایز از سایر جشنواره‌ها ساخته و رنگی معنوی به آن داده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: در عصر حاضر که ارتباطات فرهنگی رو به افزایش است و فرهنگ تأثیر عمیقی بر موضوع و شیوه ارتباطات دارد، برگزاری جشنواره‏های فرهنگی و هنری با مضامین دینی نقش تأثیرگذاری در ترویج باورها و ارزش ها خواهد داشت.
مطهری‏فر پیرامون ارتقائ سطح علمی علاقه‏مندان به امام رضا(ع) به ویژه هنرمندانی که در این زمینه فعالیت می‏کنند، گفت: حمایت از تولیدات فاخر، جذاب و مؤثر هنری و فرهنگی رضوی قطعاً می‏تواند به ترویج این فرهنگ با ارزش مدد کند .
وی با بیان اینکه ارزش‏ها و باورهای دینی تأثیر بسیار شگرفی بر گسترش هنر داشته‏اند، گفت: در این میان جایگاه ویژه و شخصیت رئوف امام رضا(ع)، هنرمندان متعهد را از عمق وجود تحت تأثیر قرار داده و این امر منجر به پدید آمدن آثاری شاخص و ماندگار در این حوزه می‏شود.
وی یادآور شد: دومین جشنواره ملی نقاشیخط و حروف نگاری رضوی از سری برنامه های دهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با گستره ملی همزمان با هفته کرامت در خراسان جنوبی برگزار می شود.
وی افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی ،گسترش فعالیتهای فرهنگی هنری و مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین بویژه امام رضا(ع)،گرامیداشت تولید کنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینه سیره،شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار از جمله اهداف برگزاری این جشنواره ملی است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد: فراخوان جشنواره ملی نقاشی خط و حروف نگاری رضوی از ابتدای سال جاری شروع و تا ابتدای شهریورماه جاری ادامه دارد.
وی در خصوص جوایز جشنواره بیان داشت :در هر رشته؛به نفر اول تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 16000000ریال وجه نقد،نفر دوم تندیس جشنواره،دیپلم افتخار و مبلغ 14000000 ریال وجه نقد،نفر سوم تندیس جشنواره،لوح تقدیر ومبلغ 12000000 ریال وجه نقدو نفرات چهارم تا هشتم: لوح سپاس و مبلغ 3000000 ریال وجه نقد اهدا خواهد شد.
وی با بیان اینکه جشنواره ملی نقاشی خط و حروف نگاری رضوی رویکرد متفاوتی دارد، گفت: این جشنواره به صورت حضوری برگزار می شود.
در ادامه این نشست هر یک از شرکت کنندگان در این جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود در برگزاری هرچه بهتر جشنواره پرداختند.
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۱۰ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.