English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

رئیس کمیته علمی همایش نقش زیارت در کاهش آسیب‌های اجتماعی اعلام کرد: بیشتر نویسندگان مقالات علمی همایش زیارت، کارشناس ارشد و دکترا هستند

رئیس کمیته علمی همایش نقش زیارت در کاهش آسیب‌های اجتماعی اعلام کرد: بیشتر نویسندگان مقالات علمی همایش زیارت، کارشناس ارشد و دکترا هستند
از حدود یکصد خلاصه مقاله که به دبیرخانه همایش نقش زیارت در کاهش آسیب‌های اجتماعی رسیده، 60 خلاصه مقاله قابل بررسی تشخیص داده شده و مورد بررسی هیأت علمی قرار گرفته است.
دبیر علمی همایش نقش زیارت در کاهش آسیب‌های اجتماعی با اعلام این خبر گفت: از این تعداد 58 مقاله برای شرکت در همایش پذیرفته شده و به نویسندگان و مؤلفان این مقالات اعلام شده که اصل مقالات را برای دبیرخانه ارسال کنند.
دکتر غلامحسین حقدادی افزود: بیشتر نویسندگان مقالات، کارشناسی ارشد و دکترا هستند و یا از استادان حوزه و دانشگاه می‌باشند.
وی در خصوص موضوع مقالات رسیده گفت: اهمیت زیارت در معارف اسلامی، نقش زیارت در ارتقای سلامت روان، وجوه مختلف اجتماعی فرهنگی زیارت، نقش خانواده در ارتقای شاخص‌های سلامت، ازرش دینی و مذهبی زیارت در مکتب شیعه و جایگاه معنوی و اجتماعی زیارت، از جمله موضوعات مقالات رسیده به دبیرخانه است.
وی با بیان اینکه تعدادی از مقالات، حاصل تحقیقات میدانی می‌باشد گفت: اغلب بررسی‌ها و مقالات به روش اسنادی و کتابخانه‌ای تهیه شده است.
دکتر حقدادی خاطر نشان کرد: اعضای هیأت داوران، اساتید دانشگاه و فضلای حوزه می‌باشند که در حال حاضر مشغول کار و تحقیق در مراکز علمی هستند.
وی افزود: دانشگاهیان رشته‌های علوم اجتماعی، روان‌شناسی، روان‌پزشکی، پژوهشگری اجتماعی و دیگر رشته‌های مرتبط علوم انسانی و استادان حوزه در رشته‌های اخلاق، فلسفه‌ی دین، خارج فقه، تاریخ اسلام و قرآن و حدیث، ترکیب هیأت داوران همایش را تشکیل می‌دهند.
دبیر هیأت علمی همایش نقش زیارت در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: موضوع زیارت تا کنون به این شکل و در این وسعت توسط دانشوران و محققین کشورمان مورد بررسی و تحقیق قرار نگرفته و این همایش فرصت مغتنمی است تا این موضوع معنوی و اثرگذار اجتماعی، مورد کنکاش علمی و تحقیقاتی قرار گیرد و نتایج این تحقیقات به دست‌اندرکاران برنامه‌های فرهنگی کشور اعلام گردد.
شایان ذکر است همایش نقش زیارت در کاهش آسیب‌های اجتماعی، یکی از برنامه‌های متنوع جشنواره‌بین‌المللی امام رضا(ع) است که همه ساله از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در سطح بین‌المللی برگزار می‌گردد.
سازمان بهزیستی برای نخستین بار در سطح کشور، متولی برگزاری این همایش شده و دبیرخانه‌ی این همایش، اداره کل بهزیستی خراسان رضوی تعیین گردیده است.
تا کنون مشخص گردیده که این همایش در اوایل پاییز امسال و در مشهد برگزار می‌گردد اما تاریخ، مکان و چگونگی برگزاری آن طی روزهای آینده از سوی کمیته اجرایی همایش، اعلام خواهد شد.
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۷ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.