فرماندار سبزوار: توسعه فرهنگ قرآنی سبب کاهش ناهنجاریها می شود
فرماندار سبزوار گفت: توسعه فرهنگ قرآنی سبب کاهش بزهکاری و ناهنجاریهای اجتماعی می شود.

احمد برادران درحاشیه همایش ملی سیره رضوی و سبک زندگی قرآنی، در سبزوار طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری این همایش ها در توسعه فرهنگ قرآنی در کشور موثر است.
وی ادامه داد: قرآن دارای ابعاد مختلفی است و پژوهشگران لذا اندیشمندان بایستی با توسعه پژوهشهای قرآنی ملتهای مختلف را با آن آشنا کنند.
فرماندار سبزوار یکی از مهمترین افتخارات دولت یازدهم را توجه ویژه به توسعه فرهنگ قرآنی ذکر و بیان کرد: برگزاری نمایشگاههای قرآنی، توجه به توسعه فرهنگ نماز و قرآن در مدارس و دانشگاهها، و توجه به ارتباط بیشتر بین دانشگاه و حوزه علمیه بخشی از اقدامات دولت برای ترویج فرهنگ قرآنی است.
وی با اشاره به فعالیت موسسات قرآنی در سبزوار گفت: این شهرستان ظرفیتهای خوبی در حوزه توسعه فرهنگ قرآنی دارد و وجود عالمان و فقهای بزرگی چون مرحوم حاج ملاهادی سبزواری و آیت الله فقیه سبزواری نشانگر تاریخ این دیار در گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی در عصر های مختلف است.
برادران افزود: تمام دستگاههای اجرایی سبزوار برای همراهی و همکاری به منظور برگزاری برنامه ها و همایشهای قرآنی بسیج شده اند زیرا توسعه و نشر فرهنگ قرآنی یک وظیفه مهم است که بایستی مورد توجه همگان باشد.

همایش یک روزه سیره رضوی و سبک زندگی قرآنی، از سری برنامه های بخش دانشگاهیان جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است که با حضور و سخنرانی سید جواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، آیت الله عابدی رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن، جمعی از اندیشمندان و صاحبنظران داخلی و خارجی و روسای دانشگاه های علوم قرآنی کشور در سبزوار در حال برگزاری است.

۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۹
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به شمس توس می‌باشد.