English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

نقش راهبری و بین‌المللی بنیاد امام رضا(ع) در زمینه توسعه فرهنگ رضوی

نقش راهبری و بین‌المللی بنیاد امام رضا(ع) در زمینه توسعه فرهنگ رضوی
مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) گفت: بنیاد بین المللی امام رضا(ع) هیچ ساز و برگ میدانی برای عمل در عرصه بین الملل در اختیار ندارد و قرار هم نیست که داشته باشد اما می تواند راهبری فرهنگ رضوی را در بستر ساختارهای موجود در عرصه بین الملل بر عهده گیرد. بر همین اساس ماموریت بنیاد راهبری، تعامل و برقراری ارتباط است. البته این راهبری به معنای مدیریت ارشدی نیز نخواهد بود.

به گزارش ستاد خبری بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) مرتضی سعیدی‌زاده در نشست هم اندیشی نقطه یابی دیپلماسی رضوی و دیپلماسی زیارت در برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: باید توجه کرد که بنیاد امام رضا(ع) تنها نماینده جمهوری اسلامی برای توسعه فرهنگ رضوی است. در حقیقت جز آستان قدس رضوی، چنین ماموریت و مسئولیتی بر عهده هیچ ساختار دیگری در نظام گذاشته نشده است.

وی اضافه کرد: البته بنیاد امام رضا(ع) در این زمینه باید نقش راهبری داشته باشد و خود را به اجرای ماموریت های بین المللی متوقف نکند. در واقع بنیاد باید از طریق شبکه سازی دستگاه های مرتبط با حوزه بین الملل این ماموریت را به سرانجام برساند.

سعیدی‌زاده تاکید کرد: نباید از یاد برد که بنیاد بین المللی امام رضا(ع) هیج ساز و برگ میدانی برای عمل در عرصه بین الملل در اختیار ندارد و قرار هم نیست که داشته باشد اما می تواند راهبری فرهنگ رضوی را در بستر ساختارهای موجود در عرصه بین الملل بر عهده گیرد. بر همین اساس ماموریت بنیاد راهبری، تعامل و برقراری ارتباط است. البته این راهبری به معنای مدیریت ارشدی نیز نخواهد بود.

مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با اشاره به برنامه ریزی های بنیاد برای برقراری ارتباط با یکسری مجموعه های فرهنگی در عراق در راستای فعالیت در حوزه راهبری فرهنگ رضوی در عرصه بین الملل عنوان کرد: ورود محتوایی و سیاست گذارانه ما در این عرصه اهمیت زیادی دارد.

سعیدی‌زاده ادامه داد: امروز و پس از گذشت 10 فصل نخست فعالیت های بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با برگزاری اختتامیه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) به پایان رسید. از همین رو تقاضای من از دست اندرکاران برگزاری جشنواره این است که فعالیت ها و برنامه ریزی های خود را طوری پیش برند که شاهد بروز و ظهور عینی اقدامات صورت گرفته در بنیاد باشیم چراکه قرار است از همه ظرفیت های بین الملل بنیاد بهره برداری کنیم.

انتهای پیام/س.ک/

۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۲۰:۱۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.