English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

امام رضا(ع) مرکز ثقل و هویت شیعه امامیه است

امام رضا(ع) مرکز ثقل و هویت شیعه امامیه است
خادم پاکستانی برگزیده جشنواره بین المللی امام رضا(ع) گفت: امام رضا (ع) مرکز ثقل و هویت شیعه امامیه هستند و هر کس ایشان را قبول داشته باشد، شیعه دوازده امامی است پس جایگاه امام رضا (ع) در جهان اسلام خاص و ویژه است.

به گزارش ستاد خبری بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، سکینه مهدوی اظهارکرد: ما در ایالت پنجاب پاکستان کارهای فرهنگی و اجتماعی داریم و گروهی هستیم که در پاکستان شعر سلام فرمانده ابوذر روحی را اجرا کردیم.

وی بیان داشت: بیش از 37 موسسه در پاکستان داریم که در این مؤسسات، فرهنگ  انقلاب اسلامی، مباحث فرهنگی و اعتقادی را به تک تک خانواده های شیعه پاکستان می رسانیم.

وی تصریح کرد: شناساندن جایگاه و شخصیت امام رضا (ع) وظیفه خطیر تک تک شیعیان است. امام رضا (ع) جایگاهی دارند که در بین تشیع و سایر ادیان نیز دارای احترام است، لذا معرفی ایشان به درستی سبب جذب قلوب همه ادیان و اقشار از سراسر دنیا خواهد شد که در این راستا باید اهتمام شود.

مهدوی بر لزوم معرفی دقیق و اصولی حرم مطهر رضوی و ابعاد زندگی و شخصیتی امام رضا تأکید کرد و افزود: اگر مردم را به کرامات بی شمار امام رضا آشنا و مانوس کنیم و از شفا دادن های ایشان مستند سازی صورت گیرد جذب و توسعه بیشتری نیز حاصل خواهدشد.

وی با بیان اینکه بخش های مختلف حرم مطهر رضوی را باید به مخاطب و جهان بشناسانیم، گفت: زائران خارجی تنها ضریح و صحن و سرا را می‌شناسند اما از بخش های مختلف و کارکردهای مختلف آستان قدس رضوی بی اطلاعند که در این زمینه باید اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد.

مهدوی بر لزوم مستندسازی انگیزه زائران از سفر به مشهد نیز تأکید کرد و گفت: ما در پاکستان به دنبال جذب خیرین جهت وقف و انجام کار خیر برای حرم مطهر رضوی هستیم با این نیت که این موقوفات را برای امور درمانی و تحصیلی و نه فقط مذهبی و عبادی، صرف کنیم.

انتهای پیام

ستاد خبری بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)
۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ۱۸:۳۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.