English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

تجلیل از «پناه» و «روح‌الرضا(ع)»

تجلیل از «پناه» و «روح‌الرضا(ع)»
یکی از محورهای مهم رویداد اختتامیه مربوط به خبری بود که علی ثابت‎نیا، معاون فرهنگی بنیاد بین‌المللی امام‌رضا(ع)، چند روز پیش اعلام کرد و براساس آن، جامعه فرهنگی‌وهنری کشور چشم‌انتظار نشست تا در اختتامیه جشنواره بیستم، اثر دیگری از استاد حسن روح‌الامین رونمایی شود و نگارگر سرشناس ایرانی، یک‌بار دیگر محصول چشم‌نواز هنرش را به رخ علاقه‌مندان بکشد. این نقاش ایرانی که سال1398 به‌عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی شناخته شد، تا پیش از این آثار ارزشمندی ازجمله «شیران پرده»، «احتجاج امام‌رضا(ع)»، «مناظرات‌حضرت با علمای ادیان»، «حدیث سلسلة‎الذهب» و «نماز باران» را به سفارش بنیاد بین‌المللی فرهنگی‌وهنری امام رضا(ع) تصویرگری کرده بود و اکنون در ادامه خط سیر آثارش از «روح‌الرضا(ع)» رونمایی کرد.

به گزارش ستاد خبری بیستمین دوره جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، فلاش پیاپی دوربین عکاسان، قاب‌بندی متمرکز تصویربرداران و همهمه حاضران به‌موازات گردن‎کشیدن و چشم‌تیزکردن برای دیدن بهتر اثر جدید روح‌الامین، یکی از صحنه‌های درخورتوجه در این مراسم بود.  این استاد نگارگری تصریح کرد که «روح‌الرضا(ع)» در مقام روایت لحظه جان‌کاه وداع امام‌هشتم از فرزندشان، امام‌جواد(ع)، در قالب همیشگی رنگ روغن به زیور طبع آراسته شده است و درحالی‌که تصویرگری آن بیش از یک‌ماه به طول انجامید، رونمایی از این اثر در اختتامیه بیستمین جشنواره بین‌المللی امام‌رضا(ع)، تجربه متفاوتی برایش به‌شمار می‌رود.
یکی دیگر از شگفتانه‎های اختتامیه جشنواره بیستم، حضور استاد دولتمند خالف، نوازنده بلندآوازه و موسیقی‎دان برجسته اهل کشور تاجیکستان، بود که پس از پخش قطعه جاودانه «پناه» با تشویق بی‌امان حاضران روبه‌رو و از او قدردانی شد. این قطعه که به‌طور خاص در ایران با تصویر تشرف کاروان‌های پیاده به مشهد در روزهای پایانی ماه صفر شناخته می‌شود، با فراز «شاه‌پناهم بده، خسته راه آمدم» خاطرات فراموش‌نشدنی و بی‌بدیلی برای مردم ایران ساخته است.

انتهای پیام/

۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۳۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.