English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

در داخل کشور هیچ رویدادی به وسعت و ابعاد جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) سراغ نداریم

در داخل کشور هیچ رویدادی به وسعت و ابعاد جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) سراغ نداریم
مدیر عامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) گفت: در داخل کشور هیچ رویداد فرهنگی، هنری و رسانه‌ای را با چنین وسعت و ابعادی سراغ نداریم و از این منظر جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) الگو و تجربه ارزشمندی است که باید در برپایی دیگر رویدادهای فرهنگی، هنری و آیینی مورد استناد و استفاده قرار گیرد.

به گزارش ستاد خبری بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، مرتضی سعیدی‌زاده امروز، ۱۰ خرداد ماه، در آئین اختتامیه بیستمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) که در سالن همایش‌های شهدای سلامت برگزار شد، اظهار کرد: برای ما مایه مباهات است که سرزمینمان میزبان وجود نازنین امامی است که نماد علم، عقل، حکمت، منطق تدبیر و سیاست است.

وی افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب آنگاه که در مرکز یک تجربه تاریخی عظیم و نبرد پنهان سیاسی قرار می‌گیرد به برکت تدبیر، شیوه حکیمانه‌ای را پیش روی آیندگان قرار می‌دهد اما ما به امام رضا(ع) در گوشه‌ای از صدر تاریخ نمی‌پردازیم و ما امام علی ابن موسی الرضا(ع) را در گوشه‌ای از تاریخ اسلام محصور نمی‌کنیم بلکه از این منبع فیض الهی که به فرموده رهبر معظم انقلاب حضرت رضا(ع) ولی نعمت معنوی و مادی ماست برای حل مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی انقلاب اسلامی و جهان اسلام مدد می‌گیریم.

سعیدی‌زاده بیان کرد: اینک که ما در گام دوم انقلاب اسلامی وارد دومین مرحله از خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی اسلامی شده‌ایم باید بتوانیم از گنجینه عظیم این انسان کامل و ولی اعظم الهی در تشکیل جامعه اسلامی و تمدن‌سازی اسلامی بهره‌گیری وافر و کامل نماییم.

مدیر عامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) گفت: جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) به عنوان عمومی‌ترین و بزرگ‌ترین رویدادهای فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران یکی از بارزترین مظاهر دیپلماسی فرهنگی رضوی در داخل و خارج کشور است. این رویداد آیینی نمونه بارزی از یک فعالیت هنری، فرهنگی و رسانه‌ای است که با درایت و طمانینه شکل گرفته و از ساختارهای منظم و دقیقی برخوردار است.

وی ادامه داد: این نکته علاوه بر عنایت ویژه صاحب اصلی جشنواره حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) حاصل عشق و ارادت بی‌حد و حصر و بدون چشمداشت بنیان‌گذاران و برگزارکنندگان این جشنواره در طول ۲۰ سال گذشته است.

انتهای پیام/ن.م/

۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ۲۲:۴۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.