English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

«شب» رسول صدرعاملی در مهر کوهسنگی

«شب» رسول صدرعاملی در مهر کوهسنگی
رسول صدرعاملی، فیلمساز نام آشنایی است که آثار تاثیرگذاری را در سینمای ایران از خود بر جای گذاشته است.

به گزارش ستاد خبری بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، نهمین شب اکران فیلمهای رضوی در مشهد با فیلم تأثیرگذار «شب»، اثر رسول صدرعاملی، ادامه پیدا کرد که دو‌شنبه، 8خردادماه، در سینما مهر کوهسنگی اکران شد. داستان «شب» در مشهد میگذرد و در بخشهایی از آن شاهد حضور شخصیتهای فیلم در حرممطهر امامرضا(ع) و تحول شخصیتی آنها هستیم.

«شب» داستان یک گروهبان جوان به نام محسن را روایت میکند که مأموریت دارد متهمی را به مشهد بیاورد.

عزتا... انتظامی، خسرو شکیبایی و امین حیایی، بازیگران سه نسل سینمای ایران، در این فیلم نقشهای اصلی را ایفا میکنند. حیایی برای بازی در فیلم «شب» توانست در بیستوششمین دوره از جشنواره فیلمفجر عنوان بهترین بازیگر مرد را از آن خود کند و این فیلم همچنین جایزه بهترین فیلم را در جشنواره مذهب ایتالیا کسب کرد.

نمایش آثار منتخب سینمای ایران در دهه کرامت با عنوان «شصت سال سینمای ایران و عرض ادب به امامرضا(ع)»، از چند شب گذشته در پردیس سینمایی مهر کوهسنگی مشهد آغاز شده است و تا 9خردادماه هرشب ساعت 20ادامه خواهد یافت.

این رویداد مهم همزمان با مشهد در شهرهای قم، شیراز و ری هم در حال برگزاری است. این برنامه با همت بنیاد بینالمللی فرهنگیهنری امامرضا(ع)، با مشارکت حوزههنری و همراهی فیلمخانه ملی ایران، مؤسسه تصویر شهر و مدرسه اسلامی هنر برگزار میشود. تقدیر از سازندگان این آثار و برپایی نشست پرسش و پاسخ در مشهد برای فیلمها از دیگربرنامههای این رویداد است.

 

انتهای پیام/الف.م/

ستاد خبری بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)
۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۳۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.