English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

رونمایی از تندیس «نشان ارادت» در اختتامیه جشنواره امام رضا(ع)

رونمایی از تندیس «نشان ارادت» در اختتامیه جشنواره امام رضا(ع)
مدیر عامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) گفت: تندیس «نشان ارادت» در جشن اختتامیه جشنواره‌های ۱۶ گانه رضوی در روز میلاد امام رضا(ع) رونمایی و به نفرات برتر اهدا خواهد شد. به گزارش ستاد خبری بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، مرتضی سعیدی‌زاده امروز، ۸ خردادماه، در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی عکس رضوی که در فرهنگسرای جهاد دانشگاهی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: تاریخ خوشنویسی از زمان نزول قرآن وجود داشته، شاعران از ابتدای صدر اسلام و حضور اهل بیت(ع) و پیامبر(ص) در تاریخ اسلامی شعر سرودند؛ قصص و داستان نیز از ابعاد مختلف هنر اسلامی در قرآن وجود داشته و با بشر نهادینه شده اما تاریخ عکاسی موخر است و توانسته در جریان مواجهه در ابعاد مختلف وجودی ساحت مقدس اسلامی، فضای توسعه خوبی را در ثبت وقایع و اتفاقات تاریخی رقم بزند.
سعیدی‌زاده گفت: در بنیاد امام رضا(ع) از این دریچه به موضوع نگاه می‌کنیم که بتوانیم روایت‌های مختلفی را از موضوع زیارت به هنر بیاوریم. زیارت یک کنش انسانی در ساحت ارتباط بین ما به عنوان دلدادگان و انسان کامل و رویکردی است که باید در این حوزه داشته باشیم. ثبت این کنش انسانی برای بنیاد می‌تواند محور تولیدات آثار هنری و ثبت آن‌ها برای آیندگان باشد. بنیاد از این دریچه نگاه می‌کند که ثبت آثار هنری را انجام دهد تا جریان هنر و رسانه کشور را مدیریت کند و جریان فرهنگی دینی را گسترش دهد.
مدیر عامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) با بیان اینکه در این دوره ۱۶ جشنواره داشتیم که در فضای کنش هنری اتفاقات با برکتی رخ داد، عنوان کرد: در مهر ماه سال آینده همزمان با دور بیست و یکم جشنواره تولیدات را در معرض هنرمندان و مخاطبان قرار می‌دهیم. مجموعه عکس فاخری از آثار ۱۲ دوره گذشته نیز تولید خواهد شد.
وی ادامه داد: امسال تاسیس دفاتر تخصصی در حوزه‌های مختلف شعر، ادب، داستان، هنرهای تجسمی و نمایشی را در بنیاد داریم که با این دفاتر جریان مستمری خواهیم داشت. علاوه بر جریان آموزش و استعدادیابی به تولید، انتشار و مصرف در حوزه فرهنگ نیز کمک می‌کنیم و با رویدادهای فاخر جریان آثار رضوی را توسعه می‌دهیم.
سعیدی‌زاده اضافه کرد: اتفاق دیگر رونمایی از تندیس نشان ارادت است. این نشان در روز میلاد امام رضا(ع) در جشن اختتامیه جشنواره‌های ۱۶ گانه رضوی رونمایی و به نفرات برتر اهدا خواهد شد. این تندیس نشان تقدیر از مجموعه هنرمندان و نشان ارادت هنرمندان به ساحت امام رضا(ع) است.
انتهای پیام/ن.م/
ستاد خبری بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)
۸ خرداد ۱۴۰۲ ۲۳:۰۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.