English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

«زمزمه»، زمزمه ای برای امام رضا(ع)

«زمزمه»، زمزمه ای برای امام رضا(ع)
«زمزمه» که در سال 1366 در مشهد ساخته شد، به عنوان تنها فیلم با محور انقلاب اسلامی و رضوی در نهمین شب اکران فیلم های رضوی در هشتم خردادماه روی پرده سینما مهر کوهسنگی رفت.

 به گزارش ستاد خبری بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، در این فیلم بهکارگردانی خسرو ملکان و حمید قدکچیان، بازیگران مطرح مشهدی چون رضا صابری، مرحوم مهدی صباغی، مرحوم رضا سعیدی و محمد الهی ایفای نقش کرده اند.

«زمزمه» داستان دوستی حمید و جواد است که زمان پخش اعلامیه مورد اصابت گلوله مأموران ساواک قرار میگیرند.

در این فیلم دانشجویی به نام جواد در حال پخش اعلامیه، مورد اصابت گلوله ماموران امنیتی قرار می‌ گیرد و در بارگیر وانتی از مهلکه می‌ گریزد، حمید در مواجه با جواد به او علاقه‌ مند می‌ شود. مدتی بعد پلیس حمید را دستگیر و برای دست یافتن به محل اختفای جواد او را شکنجه می‌ کنند.

حمید اقرار نمی‌ کند و استوار رحمانی پدر حمید، علی‌ رغم مخالفت با ادامه رابطه پسرش و جواد از تحویل دادن او به پلیس امتناع می‌ کند. حمید به گروه سیاسی ضد رژیم، که جواد عضو آن است، می‌ پیوندد. چندی بعد در عملیاتی حمید به دست رئیس شهربانی کشته می‌ شود. استوار رحمانی به تلافی انتقام خون فرزندش را می‌ گیرد و جواد که در درگیری مجروح شده سوار بر وانتی از مهلکه می‌گریزد.

نمایش آثار منتخب سینمای ایران در دهه کرامت با عنوان «شصت سال سینمای ایران و عرض ادب به امامرضا(ع)»، از چند شب گذشته در پردیس سینمایی مهر کوهسنگی مشهد آغاز شده است و تا 9خردادماه هرشب ساعت 20ادامه خواهد یافت.

 این رویداد مهم همزمان با مشهد در شهرهای قم، شیراز و ری هم در حال برگزاری است. این برنامه با همت بنیاد بینالمللی فرهنگیهنری امامرضا(ع)، با مشارکت حوزههنری و همراهی فیلمخانه ملی ایران، مؤسسه تصویر شهر و مدرسه اسلامی هنر برگزار میشود.

 تقدیر از سازندگان این آثار و برپایی نشست پرسش و پاسخ در مشهد برای فیلمها از دیگربرنامههای این رویداد است.

انتهای پیام/ الف.م/

ستاد خبری بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)
۸ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۱۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.