English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

امام رضا(ع) نخ تسبیح اتصال داستان‌های فیلم «دعوتنامه» است

امام رضا(ع) نخ تسبیح اتصال داستان‌های فیلم «دعوتنامه» است
کارگردان و تهیه کننده فیلم «دعوتنامه» گفت: این فیلم حاوی چند داستان بوده که نخ تسبیح اتصال همه آن‌ها، امام رضا(ع) است.

به گزارش ستاد خبری بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، مهرداد فرید جمعه شب در برنامه "عرض ارادت ۶۰ سال سینمای ایران به امام رضا(ع)" که در پردیس سینمایی مهر کوهسنگی برگزار شد، اظهارکرد: امکان دارد که سرنوشت آدم‌ها به طور تصادفی بهم گره خورد، برخی اوقات هم احساس می کنی دست تقدیر پشت این ماجراها است که آنها را بهم متصل می کند؛ نخ پیوند این سه ماجرا در فیلم نیز وجود حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد است که به نحوی، تصادفی بودن ماجرا را منتفی می کند و به این حس می رسیم که دستی ورای اتفاقات روزمره وجود داشته که این وقایع را بهم پیوند داده است.

ویگفت: اکنون که بعد از هفت سال دوباره فیلم را می بینم، خود من هم جزو منتقدین کار قرار می گیرم، برخی اوقات اقتضائات تولید فیلم باعث می شود که شما نتوانید کمال گرا باشید لذا به حد متوسط قناعت می کنید تا کار پیش رود، شاید ایراد من این است که هم کار تهیه کنندگی و هم کار کارگردانی را با هم انجام می دهم و این دو در جای مناسب متعادل نمی شود، لذا به خیلی از نقاط فیلم انتقاد دارم.

فرید اضافه کرد: من مدعی شاهکار بودن فیلم "دعوتنامه" نیستم، اما با توجه به شرایط فیلمسازی در کشورمان، اگر فیلمسازی بخواهد از حد متوسط البته یکی یا دو پله بالاتر کار کند، من خودم از او تشکر می کنم زیرا سختی های پشت پرده سینما را می دانم، از گرفتن مجوز تا انتخاب بازیگران مشکلات زیادی دارند.

کارگردان فیلم "دعوتنامه" گفت: در بسیاری از موارد دستمزدهایی که بازیگران سرشناس طلب می کنند، خیلی با چرخه اقتصادی سینما جور در نمی آید، بویژه قصه هایی که تجاری نیستند، بیشتر با این موضوع مشکل دارند، لذا در انتخاب بازیگران که بخشی زیادی از آن به اقتضائات تولید فیلم مربوط می شود، این طور نیست که خیلی دستمان در انتخاب بازیگران مشهور باز باشد، در بسیاری از موارد موانعی در جذب بازیگران پرطرفدار بین مردم برای بازی در فیلم وجود دارد.

فرید اظهار داشت: در فیلم "دعوتنامه" این شانس را داشتیم که با بازیگران خوبی همکاری کنیم، زیرا فرصت بازیگری در این فیلم را داشتند، برخی اوقات بازیگران ستاره، چندین قرارداد در چندین فیلم دارند که برای جذب آنان باید مدتی صبر کرد.

کارگردان فیلم "دعوتنامه" بیان داشت: تا زمانی که این آشتی و دوستی بین نهادهای مذهبی حمایتگر و هنرمندان رخ ندهد، چرخه اقتصادی سینما تسهیل نمی شود.

به گفته وی، خیلی اوقات هم به سبب صمیمیتی که در برخی قصه ها وجود دارد، ترجیحا باید به سمت بازیگرانی برویم که کارآمد هستند اما شناخته شده نیستند، تا فرصتهایی را هم برای شناساندن آنان به مردم بوجود آوردیم، همان طور که چند بازیگر جدید در فیلم "دعوتنامه " به مردم معرفی شدند.

فرید گفت: داستان فیلم را "حمید چمنی" از نویسندگان شهرستانی نوشته بود که خود و ایده اش را از طریق شبکه های اجتماعی به ما معرفی کرد، محور قصه نیز درباره جیب بری بود که از زائران امام رضا(ع) می دزدید تا مشکلات مالی اش را رفع کند، اما ماجراهایی پیش می آید که در نهایت فرد عاقبت بخیر شود، به هرحال ایده جذابی بود که فقط می توانست در شهری مانند مشهد مقدس ساخته شود.

انتهای پیام/

ستاد خبری بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)
۶ خرداد ۱۴۰۲ ۱۱:۵۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.