English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره های حرفه ای هنری/از گروه های دارای ایده حمایت می کنیم

برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره های حرفه ای هنری/از گروه های دارای ایده حمایت می کنیم
مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره های حرفه ای هنری گفت: از گروه های هنری دارای ایده حمایت می کنیم.
به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، مرتضی سعیدی زاده عصر روز جمعه، پنجم خرداد ماه، در آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی اظهار کرد: از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی تشکر می‌کنم که زحمت کشیده و همت کردند و با تلاش خود و همکارانشان، به جشنواره تئاتر رضوی، رنگ و بویی دیگر بخشیدند تا افق اولیه تعالی و رشد خود را طی کند.
وی ادامه داد: در حمایتی که از مجموعه بنیاد رضوی شد، مجموعه معاونت هنری را فعال کردیم و هشت جشنواره را با حمایت دکتر سالاری، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش بردیم که اتفاقات با برکتی در این میان رخ داد. 
وی افزود: جشنواره‌های رضوی ۲۰ سال قدمت دارند و با رویکرد عدالت فرهنگی در تمام استان‌ها در جریان هستند که در این دوره مدیریتی بر آن هستیم تا جشنواره‌های حرفه‌ای مختلفی را در سطح کشور برگزار کنیم و در این قامت به میدان فعالیت‌های فرهنگی و هنری رضوی ببریم.
سعیدی زاده در خصوص شکل‌گیری دفتر هنرهای نمایشی و تئاتر رضوی گفت: ابتدای تیر ماه، دفتر تئاتر رضوی در بنیاد کار خود را شروع می‌کند و استعدادیابی هنرمندان نوپا در حوزه تئاتر رضوی که به جریان هنری کشور رنگ و بوی جدیدی می‌بخشد، آغاز می‌شود.
وی گفت: از آثار فاخر رضوی و از پیشکسوتان فرهنگ و هنر در حوزه تئاتر رضوی و از همه‌ی گروه‌ها دارای طرح و ایده حمایت می‌کنیم تا تئاتر خوبی را به صحنه نمایش ببرند.
مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: جشنواره تئاتر رضوی را با هدف تولید آثار در یک جریان رقابتی و به منظور تولید اثاری فاخر، برگزار کرده و در عین پاسداشت عمومی بودن آن در ۱۹ سال گذشته، گام حرفه‌ای گری را در طول چهار سال آینده ادامه می‌دهیم تا در قامت یک جشنواره حرفه‌ای و تخصصی در فرهنگ دینی و رضوی تعریف شود.
وی اضافه کرد: به دنبال ایجاد  تله تئاتر در بستر فضای تلویزیون و مجازی هستیم تا در فضای رسانه‌ای کشور تولیداتی خوبی داشته باشیم. همچنین اجرا در میدان مخاطب و سالن‌های نمایشی را در برنامه داریم تا بتوانیم در طول سال از تئاتر رضوی حمایت کرده و جریان تولید فرهنگ را به مصرف برسانیم چراکه این تولیدات درست جامعه باید مصرف شده و مورد استفاده قرار بگیرند.
سعیدی زاده یادآور شد: از دبیر جشنواره و هیأت داوران و همه بزرگواران تشکر می‌کنم و در جریان این حرکت از تجارب پیشکسوتان هم استفاده می‌کنیم و تشکر ویژه از حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی دارم که آغوش خود را برای جریان فرهنگ رضوی باز کرده و ما را دلگرم کردند، اینکه قطب دینی استان در بستر هنر دینی و تئاتر جریان دارد، حرکت خوبی است.


انتهای پیام/۶ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۱۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.