English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

سعیدی‌زاده در گفت‌وگو با «شمس‌توس»: جشنواره امام‌رضا(ع) باید تبدیل به جشنواره دینی-تخصصی با جریان‌سازی حرفه‌ای شود

سعیدی‌زاده در گفت‌وگو با «شمس‌توس»: جشنواره امام‌رضا(ع) باید تبدیل به جشنواره دینی-تخصصی با جریان‌سازی حرفه‌ای شود
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی‌هنری امام رضا(ع) گفت: جشنواره های امام رضا(ع) باید در 10سال آینده به عنوان یک جشنواره دینی-تخصصی با جریان‌سازی حرفه‌ای در زمینه تولید آثار تخصصی در مورد امام رضا(ع) تبدیل شود.

مرتضی سعیدی‌زاده در گفت‌وگو با ستاد اطلاع‌رسانی بیستمین دوره جشنواره ملی و بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا علیه‌السلام، اظهارداشت: از ۱۳ آذر ماه که نشست بیستمین جشنواره امام‌رضا(ع) را در تهران برگزار کردیم، تاکنون همه جشنواره‌ها در مسیر خودش قرار گرفته است و اطلاعات رسانه‌ای خوبی در فضای رسانه کشور منتشر شده است.

وی ادامه داد: به گروه‌های مخاطب در رشته‌های مختلف جشنواره‌های رضوی اطلاع‌رسانی شده و به صورت تخصصی در رشته‌ها با آنها ارتباط برقرار شده است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی‌هنری امام رضا(ع) تصریح کرد: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رضوی به‌عنوان نخستین جشنواره رضوی در سال 1401 به کار خود پایان داد؛ این جشنواره ششم تا نهم اسفند ماه در استان هرمزگان و شهر بندرعباس برگزار شد و برگزیدگان جشنواره معرفی شدند.

سعیدی زاده افزود: طی سه روز برپایی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رضوی درهرمزگان ۲۰ اجرا در بندرعباس برگزار شد و ۶ هزار و ۴۰۰ نفر مخاطب این جشنواره بودند و در حوزه تولید نیز تولیدات خیلی خوبی در جشنواره حضور یافتند که البته توقعمان بیش از این بود.

وی با بیان اینکه "یک نگاه ویژه در حوزه مضامین رضوی داریم" اضافه کرد: در این دوره مضامین رضوی کم رنگ بوده که تلاش داریم در دوره های آینده و حوزه محتوا، تاثیرگذار بیشتر داشته باشیم. قرار بود سه جشنواره از جشنواره های رضوی قبل سال به کار خود پایان دهند که با توجه به وجود برخی مسائل، به جز جشنواره کودک و نوجوان رضوی دو جشنواره شعر عربی در خوزستان و تئاتر خیابانی که در کرمان برگزار می شد به اردیبهشت ماه سال آینده موکول شد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی‌هنری امام رضا(ع) گفت: بعد از عید فطر تا دهه کرامت 40 روز فرصت است که در این مدت 14 جشنواره به کار خود پایان می‌دهند و تنها جشنواره فیلم و پویا نمایی تا شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

سعیدی زاده خاطر نشان کرد: امسال نفرات برگزیده همه جشنواره های رضوی به مشهد دعوت می‌شوند و تندیس نشان ارادت به برگزیدگان جشنواره رضوی اهدا خواهد شد؛ در حال حاضر این تندیس در حال طراحی است.

وی ادامه داد: این برنامه در شب میلاد امام رضا(ع) برگزار می‌شود. همچنین از تولیدات این جشنواره ها (آثار برگزیده جشنواره های رضوی) که به صورت کتاب و آلبوم شده در راستای تولید رونمایی خواهد شد. البته با توجه به فرصت کمی که داریم به نظر یک تا دو اثر به اختتامیه جشنواره های رضوی بیشتر نرسد و به احتمال زیاد این تولیدات در افتتاحیه جشنواره بیست  و یکم در مهرماه سال آینده برای رونمایی آماده شوند.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی‌هنری امام رضا(ع) درباره توزیع جشنواره‌ها در استان‌های مختلف کشور نیز گفت: تلاش کردیم این جشنواره ها در کل کشور توزیع شوند و برای اینکه به این نقطه برسیم استعدادسنجی نمودیم و ظرفیتهای استانها را بازشناسی کردیم؛ به عنوان مثال در ادوار گذشته ظرفیت استان سمنان در نویسندگی رشد کرده است و در استان همدان شعر کودک، به همین ترتیب در بوشهر داستان نویسی کودک و براساس استعدادسنجی سعی کردیم بتوانیم جریان هنر رضوی را در بوم اسلامی تقویت کنیم.

سعیدی زاده بیان کرد: رویکرد و چشم انداز جشنواره تاکنون بومی سازی بوده است اما برای آینده جشنواره تصمیم داریم  تا 10 سال آینده جشنواره را به سمت حرفه ای شدن سوق دهیم و در 10 سال آینده جشنواره‌های امام رضا(ع) به عنوان یک جشنواره دینی-تخصصی با جریان سازی حرفه‌ای در زمینه تولید آثار تخصصی در مورد امام رضا (ع) تبدیل شود.

انتهای پیام/

۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ۰۰:۲۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.