English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

درخواست مدیرکل ارشاد خراسان رضوی؛ تولیدات برگزیده جشنواره امام‌رضا(ع) بین زائران توزیع شود

درخواست مدیرکل ارشاد خراسان رضوی؛ تولیدات برگزیده جشنواره امام‌رضا(ع) بین زائران توزیع شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تقاضا می‌کنیم تولیدات برگزیده جشنواره امام رضا(ع) به عنوان محصولات فرهنگی در فرودگاه، ترمینال و در سطح شهر بین زائران امام رضا(ع) توزیع شود.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی بیستمین دوره جشنواره ملی و بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا علیه‌السلام، محمد حسین‌زاده ظهر امروز در نشست خبری دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی عکس رضوی اظهارداشت: خراسان رضوی به برکت وجود امام رضا(ع) میزبان متفاوتی در برگزاری جشنواره‌های رضوی است.

وی ادامه داد: برای ما مشهدی‌ها داشتن عکس از حرم گنبد بارگاه شاید عادی باشد اما برای زائران داشتن عکس با گنبد امام رضا(ع) یک آرزو است و از گذشته تا امروز این عکس سوغات خانواده از مشهد برایشان بوده است.

حسین زاده تصریح کرد:این عکس‌ها داستان جالبی دارند؛ در گذشته دوربین‌ها سنگین بوده و نمی ‌توانستند به داخل حرم ببرند لذا نقاشی از حرم و گنبد کشیده می‌شد و مردم با پس زمینه نقاشی از حرم عکس می‌گرفتند تا اینکه تکنولوژی آمد و تصاویر بزرگ از حرم چاپ شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: عکس، سابقه تاریخی یک ملت می‌تواند باشد مثلاً عکس از گنبد امام رضا(ع) که توسط روس‌ها هتک حرمت شد، عکس آنقدر قدرت دارد که رضا پهلوی برای اینکه کسی از واقعه گوهرشاد چیزی یادش نماند اجازه نداد هیچ عکسی از آن واقعه باقی بماند. چون عکس حافظه تاریخی دارد.

حسین زاده ادامه داد: امام رضا(ع) تنها به مردم مشهد، شیعه و مسلمان تعلق ندارد بلکه متعلق به همه ادیان بشری است که هر کدام از اینها سوژه عکس عکاسان می‌تواند باشد و خود حرم که ساخته دست هنرمندان ایرانی است سوژه دیگری برای عرض ارادت عکاسان است.

وی افزود: از مدیر عامل بنیاد تقاضا می‌کنیم تولیدات برگزیده جشنواره امام رضا(ع) را به عنوان محصولات فرهنگی در فرودگاه، ترمینال و در سطح شهر بین زائران امام رضا توزیع کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد:جشنواره عکس رضوی در دو بخش حرفه ای و موبایلی برگزار می‌شود که علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا 5 اردیبهشت ماه 1402 به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

انتهای پیام/

۱ اسفند ۱۴۰۱ ۱۴:۱۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.