English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مدیرعامل بنیاد امام‌رضا(ع): جشنواره‌های رضوی متناسب با زیست‌بوم استان‌ها برگزار می‌شود/ برگزاری ۴جشنواره در ترکیه و کشورهای حوزه قفقاز

مدیرعامل بنیاد امام‌رضا(ع): جشنواره‌های رضوی متناسب با زیست‌بوم استان‌ها برگزار می‌شود/ برگزاری ۴جشنواره در ترکیه و کشورهای حوزه قفقاز
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با بیان این‌که "امسال ۱۶ جشنواره متناسب با زیست‌بوم استان‌ها به میزبانی ۱۵ استان کشور برگزار می‌شود" گفت: ۴ جشنواره نیز به صورت بین‌المللی در ترکیه و کشورهای حوزه قفقاز است.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی بیستمین دوره جشنواره ملی و بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا علیه‌السلام، مرتضی سعیدی زاده ظهر امروز در نشست خبری دوازدهمین جشنواره عکس رضوی که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار شد اظهارداشت: ماموریت بنیاد امام رضا(ع) در حوزه هنر و فرهنگ احیای امر عصمت و طهارت است.

وی افزود: امام رضا(ع) می‌فرمایند «خدا رحمت کند کسی را که امر ما را احیا کند، یعنی علوم ما را به دیگران بیاموزد و اگر مردم در زیبایی کلام معرفت پیدا کنند از ما تبعیت می‌کنند.» در این بیان فقط منظور شیعه یا مسلمانان نیستند بلکه تمام بشر است. این کار سختی است که بخواهیم مفاهیم و بیان ائمه را بیاموزیم و به دیگران بیاموزانیم اما اگر اتفاق افتاد کلام آنها به قدری زیبا است که مردم از آنها پیروی می‌کنند البته که باید به طریق زیبا این کلام را منتقل کرد.

وی بیان کرد: مکتب هنر‌ و رسانه جنبه زیبا شناسی دارد که از طریق آن می‌توانیم مفاهیم رضوی را به مخاطب منتقل کنیم.

سعیدی زاده افزود: بنیاد بین المللی امام رضا(ع) تاکنون در حوزه هنر و رسانه ۱۹ دوره جشنواره در سالیان گذشته برگزار کرده است؛ این جشنواره ها سابقه جریان سازی به وسعت ایران اسلامی داشتند و فارغ از همه ایران را در بر می‌گرفتند. از ابتدای برگزاری این جشنواره‌ها تاکنون ۸ میلیون و ۵۰۰ اثر به جشنواره‌های رضوی ارسال شده است و این استقبال به این دلیل است که جشنواره امام رضا(ع) یکی از عمومی ترین جشنواره های فرهنگی و هنری کشور است.

وی بیان کرد: امسال بیستمین دوره این جشنواره برگزار می‌شود و این ۱۹ دوره را آسیب شناسی کردیم و تلاش داریم این دوره تخصصی تر و حرفه ای تر برگزار شود.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: امسال دو هدف بزرگ داشتیم اول اینکه این جشنواره مورد تایید نخبگان هنری و رسانه ای قرار بگیرد دوم اینکه مردم بتوانند از آثار برگزیده این ۱۹ دوره بهره مند شوند.

سعیدی زاده با بیان اینکه جشنواره امام رضا(ع) با پویش متفاوت است گفت: تلاش داریم بهترین تولیدات را در این جشنواره داشته باشیم و با پایان این جشنواره آثار برگزیده را در  هفته‌های فرهنگی امام رضا(ع)به نمایش خواهیم گذاشت.

 وی عنوان کرد: امسال ۱۶ جشنواره در ۱۵ استان کشور برگزار می‌شود که این جشنواره‌ها را متناسب با زیست بوم استانهای کشور برگزار می‌کنیم بر این اساس جشنواره‌ها بین ۱۵ استان تقسیم شدند و خراسان رضوی دو جشنواره را برگزار خواهد کرد.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع)  با بیان این مطلب که "دوازدهمین جشنواره عکس رضوی و جشنواره فیلم رضوی به میزبانی خراسان رضوی برگزار می‌شود" افزود: از ۱۶ جشنواره ۴ جشنواره به صورت بین المللی در کشورهای ترکیه و حوزه قفقاز برگزار می‌شود. همچنین جشنواره آواها و نواهای رضوی، عکس رضوی، شعر عربی و شعر ترکی جشنواره هایی هستند که به صورت بین المللی برگزار می‌شوند.

سعیدی زاده تصریح کرد: امسال اعتبار جشنواره 5 برابر شده است و در این زمینه جهش خوبی داشتیم، بطوری‌که اعتبار۱۶ میلیارد تومانی به جشنواره بین المللی امام رضا(ع) تخصیص یافته است.

وی در پایان باتاکید براینکه جشنواره عکس با پویش متفاوت است و برای همه شیعیان جهان تدارک دیده شده اذعان کرد: این جشنواره از سلسله جشنواره‌های ۱۶ گانه بین‌المللی امام رضا (ع) است که در دو بخش عکس با دوربین‌های حرفه‌ای و عکس با تلفن همراه و در هفت موضوع آداب زیارت امام رضا (ع)، نماز، دعا و نیایش در حرم رضوی، ایثار و شهادت در فرهنگ رضوی، حریم حرم مطهر رضوی، آیین‌های دینی و مذهبی در فرهنگ رضوی، نقش فرهنگ رضوی در نهاد خانواده و انتقال آن به نسل جوان، معماری و هنر‌های اسلامی در حرم رضوی و بافت اطراف آن از بهمن ۱۴۰۱ تا خرداد ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

۱ اسفند ۱۴۰۱ ۱۴:۰۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.