English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

10فروردین1402 آخرین مهلت شرکت در جشنواره ملی داستان‌نویسی/ ناطق: نویسنده‌ها ایمان به امام رضا(ع) را در باور مخاطب ایجاد کنند

10فروردین1402 آخرین مهلت شرکت در جشنواره ملی داستان‌نویسی/ ناطق: نویسنده‌ها ایمان به امام رضا(ع) را در باور مخاطب ایجاد کنند
دبیر پانزدهمین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی با بیان این‌که "10فروردین 1402 آخرین مهلت شرکت در جشنواره ملی داستان‌نویسی است" گفت: نویسنده‌ها در آثار خود ایمان به امام رضا(ع) را در باور مخاطب ایجاد کنند.

ساسان ناطق در گفت‌وگو با ستاد اطلاع‌رسانی بیستمین دوره جشنواره ملی و بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا علیه‌السلام اظهارداشت: قبل از اعلام فراخوان در سمنان پوستر جشنواره رونمایی و در استان‌های سمنان، قزوین، زنجان، اردبیل و تبریز هم کارگاه برگزار شد؛ مضامین و مفاهیم جشنواره نیز تشریح شده و چند کارگاه دیگر بزودی در استان‌ها برگزار خواهد شد.

وی افزود: 10 فروردین ماه 1402 آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی داستان نویسی است.

ناطق تصریح کرد: تازگی و نو بودن مفاهیم و مضامین از نگاه نویسندگان برایمان بسیار اهمیت دارد تا جشنواره خوبی داشته باشیم، پس از برگزاری پانزده جشنواره باید عبور کنیم  از کبوتران حرم و آهویی که در اولین نگاه به ذهن نویسنده می رسد باید نگاه درستی به تاریخ داشته باشیم و هم نگاه درستی به وقایع معاصر و آنچه که در زندگی امروزی ما نسبت به شناخت و معرفت و جایگاه امام رضا(ع) وجود دارد.

دبیر پانزدهمین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی بیان کرد: در این 5 استانی که حضور داشتیم اعلام کردیم که جشنواره می‌تواند یک رسالت بزرگ و مهم داشته باشد و ان این است که در مرزهای فرهنگی و معنوی و حتی هنری را در حوزه دینداری از امام رضا(ع) وام بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: برای تربیت درست و اندیشه بهتر در شکل ادبی و ماندگاری آثار داستان نویسی برای آینده باید حوزه دینداری امام رضا(ع) را مدنظر قرار دهیم.

ناطق اظهارکرد: قطعا نویسنده‌هایمان به این باور رسیده‌اند که باید از نگاه های سطحی عبور کنند تا بتوانند به تصاویر زیبایی که می‌تواند برای خواننده منبع الهام، امید و خیال انگیز باشد برسند و ترکیب ایمان و باور به امام رضا(ع) را در باورهای دینی مخاطب ایجاد کنند.

دبیر پانزدهمین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی ادامه داد: پیش بینی می‌شود کشف دنیای موازی در مضامین و معانی مرتبط با مبانی فکری امام رضا(ع) در زندگی امروز ما در آثار هنرمندان بیشتر خواهد بود؛ مضامینی همچون از خودگذشتگی،مهربانی، دست گیری، رفتار درست با مردم امید می‌تواند دست مایه نویسندگانی باشد که می‌خواهند در این جشنواره شرکت کنند.

انتهای پیام/

۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ۰۶:۴۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.