English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

سعیدی‌زاده: جشنواره‌های ملی و بین‌المللی امام‌رضا(ع) ۲۰سال سابقه ارزشمند دارد

سعیدی‌زاده: جشنواره‌های ملی و بین‌المللی امام‌رضا(ع) ۲۰سال سابقه ارزشمند دارد
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا گفت: جشنواره بین‌المللی امام‌رضا (ع) سابقه ۲۰ ساله اجتماعی، رسانه‌ای و هنری را در خود جای داده است.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی بیستمین دوره جشنواره‌های ملی و بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا(ع)، مرتضی سعیدی‌زاده در سفر به استان خوزستان در دیدار با معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان اظهارداشت: جشنواره بین‌المللی امام‌رضا (ع) سابقه ۲۰ ساله اجتماعی، رسانه‌ای و هنری را در خود جای داده است.

وی افزود: بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا (ع) از سال ۸۱ به‌مدت ده سال، دبیرخانه‌ای را با عنوان شمس‌توس در اداره کل ارشاد اسلامی خراسان رضوی راه‌اندازی کرده است که وظیفه این جشنواره برگزاری جشنواره‌هایی باعنوان امام‌رضا (ع) است.

سعیدی زاده با اشاره به اختصاص بودجه زیارت به شهرهای مشهد، قم و شیراز در دولت‌های قبل و ایجاد معاونت زیارت در این سه استان، عنوان کرد: تشکیل بنیاد امام‌رضا (ع) نیز در دستور کار قرار گرفت و در پی صدمین سفر دولت محمود احمدی‌نژاد به مشهد با مصوبه هیات وزیران همراه شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا (ع) با اشاره به سابقه ۲۰ ساله اجتماعی، رسانه‌ای و هنری بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا (ع)، افزود: این بنیاد توانسته در این مدت ظرفیت‌های خوبی را ایجاد کرده از جمله برگزاری جشنواره‌های مختلف و راه‌اندازی خبرگزاری رضوی که یکی از رویکردهای آن توسعه دفاتر در سطح کشور بوده است و نگاه ما نیز به اقلیم‌ها و مناطق مختلف در سطح کشور بوده است.

سعیدی‌زاده گفت: فصلنامه فرهنگ رضوی که در فضای پژوهشی فعالیت می‌کند در حال انتشار است، همچنین فصلنامه معارف رضوی که ده سال از انتشار آن می‌گذرد از تولیدات بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا (ع) خواهد بود.

وی با بیان اینکه جشنواره شعر رضوی بیست‌وهفتمین دوره خود را پشت سر گذاشته و در کرمان برگزار خواهد شد اظهار کرد: بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا (ع) تولیدات فاخری در حوزه هنر و رسانه‌ نیز در دست اجرا خواهد داشت.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا (ع) گفت: امیدواریم در سال آینده و با سابقه هنری خوبی که این بنیاد دارد، بتوانیم در جشنواره فیلم فجر نیز شرکت کنیم.

مجید منادی،سرپرست معاونت امور فرهنگی و رسانه اداره کل ارسشاد استان خوزستان نیز با اشاره به اینکه از دیروز میزبان دوستان در جشنواره بین‌المللی شعر امام‌رضا (ع) بودیم، عنوان کرد: این جشنوراه که به زبان عربی بوده به میزبانی خوزستان برگزار خواهد شد.

وی افزود: با هماهنگی‌های صورت‌گرفته با بخش فرهنگی کنسولگری ایران و همینطور فعالان فرهنگی، برنامه‌ای در نجف عراق در حال برنامه‌ریزی است و یک جلسه هم در استان خوزستان و شهر شادگان برگزار کردیم و در حال پیگیری و راه‌اندازی دبیرخانه نیز خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه سعی ما بر این است تا با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم جشنواره شایسته‌ای را برگزار کنیم، یادآور شد: جهت بررسی امور جشنواره، برنامه‌ای باعنوان آیین گشایش برنامه‌های جانبی جشنواره را در شهر ملاثانی داشتیم و قرار شد جشنواره به‌جای اختتامیه به‌صورت دهه و ماه رضوی در استان خوستان برگزار شود.

مرادی افزود: شهرهای شادگان، رامشیر، سوسنگرد و شوش شهرهای اختتامیه بوده و بخش شعر فارسی جشنواره هم در شهرهایی که قدمگاه امام‌رضا است برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ۲۱:۳۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.