English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

دفتر شعر عربی رضوی و دبیرخانه دائمی در خوزستان پایه‌گذاری شود

دفتر شعر عربی رضوی و دبیرخانه دائمی در خوزستان پایه‌گذاری شود
مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) گفت: اگر در خوزستان دفتر شعر عربی رضوی، انجمن شعر و دبیرخانه دائمی پایه گذاری شود می‌تواند جریان سازی کند.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی بیستمین دوره جشنواره‌های ملی و بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا(ع)، مرتضی سعیدی زاده در نشست اعضای دبیرخانه جشنواره شعر عربی که در استان خوزستان برگزار شد  اظهارداشت: هر کاری در فرآینده زمان دچار آسیب‌هایی می‌شود و این آسیب اگر اصلاح نشود کلیشه خواهد شد.

وی افزود: برای اینکه جشنواره با جدیت پیگیری شود قواعدی را تعریف کردیم به عنوان مثال در ابتدا دفتری به نام ادبیات و شعر رضوی ایجاد کردیم و قرار است اتفاقات مبارکی برای شعر رضوی در این دفتر رقم بخورد.

سعیدی زاده تصریح کرد: اگر در خوزستان هم دفتر شعر عربی رضوی، انجمن شعر و دبیرخانه دائمی پایه گذاری شود حتی می‌تواند جریان سازی کند و با حضور اساتید این حوزه شورای اندیشه ورزی نیزباید شکل بگیرد.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) گفت: نسبت به تولیدات و اتفاقاتی که در جشنواره شکل می‌گیرد در ظاهر تنها فراخوان، جوایز و اختتامیه دارد و اتفاقاتی را رقم نمی‌زند اما این تولیدات است که می‌تواند اتفاقات زیادی را نه تنها در طول جشنواره بلکه در طول سال رقم بزند.

وی ادامه داد: یکی ازانگیزه هایی که داریم این است که در شب اختتامیه رونمایی از محصولات رضوی در نوزده دوره گذشته جشنواره داشته باشیم در حوزه گرافیک نیز سفرش دادیم تا پوسترهایی که در مورد امام رضا(ع) ازاول انقلاب تولید شده کتاب شود تا یک کتاب فاخر گرافیک رضوی داشته باشیم.

سعیدی زاده بیان کرد:برای شعر عربی رضوی نیز باید محصولات گذشته را ارزیابی کنید تا کتاب شعر فاخری بتوانیم تولید کنیم ازاین دوازده دوره ای که برگزار شده و از سیزدهمین دوره نیز شعر هایی که مناسب است را اضافه کنید.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع)خاطرنشان کرد: ما البته درخواست دادیم تا فایل نهایی خروجی شعر را دراختیارمان قرار بدهند تا فرایند کتاب سازی آن را در بنیاد انجام بدهیم و یک خروجی خوب روی میز مجموعه انقلاب و شعر رضوی داشته باشیم.

وی افزود: هرکاری در فرایند اجرایی دچار چالش هایی است و بعضا ناهماهنگی هایی بوجود شاید البته به دلیل تخصصی تر بودن این بخش در استان خوزستان وهمچنین آذربایجان غربی که شعر ترکی  را برگزار می‌کنند کار سخت تر باشد.

سعیدی زاده گفت: اعتقاد دارم در جشنواره رشد کمی وکیفی مهم است اما رشد کمی همیشه جلوتر است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در خصوص اختتامیه جشنواره شعر رضوی به زبان عربی اظهارکرد:نظر ما این است تا قبل از نیمه شعبان اختتامیه برگزار شود و نسبت به برنامه های جانبی و برنامه شهرستان‌ها هم به جمع بندی برسید.پیشنهاد من تولید نماهنگ وکتاب است به دلیل اینکه بنیاد نیت و هدفش تولید است و برای آن هزینه می‌کند.

وی با بیان این مطلب که اعتبارات واقعا کمرشکن شده است خاطرنشان کرد :در مقام هزینه های اجرا نیز اگر فرمانداری وشهرداری و مجموعه های فرهنگی بیایند پای کار، هزینه های میدانی کار می‌تواند مدیریت شود.

سعیدی زاده ادامه داد: نسبت به اختتامیه امسال این ظرفیت را اضافه کردیم که حدود 5 الی 6 نفر از خانواده های شهیدان، ادیبان و مجموعه‌هایی که یاری دهنده این جشنواره بودند را در مشهد میزبانشان باشیم. ضمن اینکه تندیس گیرندگان تمامی جشنواره ها را به اختتامیه مشهد دعوت می‌کنیم و تندیس جشنواره را در مشهد تقدیمشان می‌کنیم.

انتهای پیام/

۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ۲۱:۱۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.