English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

سعیدی‌زاده خبر داد: راه‌اندازی دفتر و فعالیت انجمن حرفه‌ای سرود رضوی در استان گلستان

سعیدی‌زاده خبر داد: راه‌اندازی دفتر و فعالیت انجمن حرفه‌ای سرود رضوی در استان گلستان
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا علیه‌السلام گفت: راه‌انداری دفتر و همچنین فعالیت انجمن حرفه‌ای سرود رضوی در استان گلستان جزو برنامه‌های این بنیاد ذیل جشنواره‌های رضوی قرار دارد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی بیستمین دوره جشنواره‌های ملی و بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا(ع)، مرتضی سعیدی‌زاده یکشنبه شب در مراسم افتتاحیه دوره توانمندسازی ویژه جشنواره سرود رضوی به میزبانی شهر گرگان اظهار کرد: امام رضا علیه‌السلام می‌فرمایند «اگر مردم محاسن کلام ما اهل‌بیت(ع) را بیاموزند از ما تبعیت می‌کنند» و در جشنواره‌های بین‌المللی رضوی ما بر مبنای این فرمایش حضرت پیش می‌رویم.

وی تصریح کرد: طبعاً برگزاری جشنواره‌ها همواره با دشواری‌هایی همراه بوده و این برنامه به سادگی اتفاق نخواهد افتاد  و باید یک همدلی و انسجام فراگیر وجود داشته باشد. مخاطب جشنواره‌ها با همه گرایش‌های فکری می‌توانند محاسن کلام ائمه را از طریق هنر و آثار زیبای آن دریافت کنند.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا علیه‌السلام با بیان این‌که «جشنواره امسال در 16 رشته هنری برگزار می‌شود» گفت: حوزه‌های شعر، داستان، فیلم، پویانمایی، رسانه، فضای مجازی، آوا و نماها در زمره این جشنواره‌هاست که در گذشته به استان‌ها واگذار می‌شد اما در مدل جدید سیاستگذاری ملی داریم. بر این اساس جمعی از صاحبان هنر، فرهنگ و اندیشه کنار هم می‌نشینند و طبق نظرات کارشناسانه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی می‌کنند.

سعیدی‌زاده ادامه داد: برای هر جشنواره دبیر ملی انتخاب شده که در زمینه جشنواره سرود به میزبانی استان گلستان نیز به همین شیوه عمل شده است و به‌دنبال جریان‌سازی با استفاده از ظرفیت‌های شهری و روستایی در بین نوجوانان و دانش‌آموزان هستیم.

وی با بیان اینکه در حوزه جشنواره‌ها، کارگاه‌های آموزشی برگزار شده است، گفت: در این دوره‌ها جریان معرفت‌شناسی مطرح می‌شود تا بدانیم جایگاه واقعی امام رضا(ع) به‌عنوان امام مهربانی‌ها چه جایگاه عظیم و والایی است و شرایط جذب اقشار مختلف جامعه با هر نگاهی فراهم شود.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا علیه‌السلام تصریح کرد: در این بنیاد با هدف توسعه فرهنگ رضوی، جریان سرود پایدار را دنبال خواهیم کرد تا چهار سال آینده دفتر سرود رضوی فعال شود و بتوانیم از ظرفیت آثار فاخر در حوزه سرود با هدف ترویج فرهنگ رضوی و نشر آن در فضای مجازی و بین اقشار مختلف مردم بهره‌مند شویم.

سعیدی‌زاده گفت: همچنین طبق برنامه قرار است انجمن حرفه‌ای سرود رضوی به مرور زمان به بهره‌برداری برسد.

وی در خاتمه با بیان این‌که انتظار و نگاه ما بر تلاش تمامی دستگاه‌ها و افراد مرتبط با جشنواره سرود به میزبانی استان گلستان است، گفت: به تلاش و همت مربیان و هنرمندان این جشنواره با حمایت مسئولان آموزش و پرورش و ارشاد بسیار امیدواریم تا بتوانیم نتیجه مطلوب را در حوزه نشر و ترویج فرهنگ رضوی کسب کنیم.

انتهای پیام/

۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۰:۳۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.