English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

رویکرد تحولی بنیاد تبلیغ اندیشه امامت با محوریت امام هشتم(ع) است

رویکرد تحولی بنیاد تبلیغ اندیشه امامت با محوریت امام هشتم(ع) است
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) بیان کرد: رویکرد تحولی بنیاد در عرصه تبلیغ اندیشه امامت و نظام ولایت با محوریت سیره حضرت رضا(ع) است. به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، مرتضی سعیدی زاده  در جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره های فرهنگی و رسانه ای امام رضا(ع) که با حضور مدیران فرهنگی وزارت ارشاد و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها در مشهد برگزار شد با تاکید بر رویکرد تحولی و آسیب شناسی اقدامات فرهنگی و هنری جشنواره اظهار کرد: اجرای جشنواره ها توسط بنیاد بین المللی امام رضا(ع) بدون توجه به نیاز جامعه قطعا دچار چالش هایی خواهد شد.

نقش دستگاه های فرهنگی در جهاد تبیین

وی با بیان اینکه مسئولیت دستگاه های فرهنگی جهاد تبیین است، افزود: متولیان فرهنگی باید در جهت پای کار آوردن اراده مردم و حضور در مبارزه تمدنی، اقدامات ترویجی و تبیینی داشته باشند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تحقق این مهم به ماموریت خود می پردازد.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) ابراز کرد: رویکرد تحولی بنیاد با نگاه به رسالت در عرصه تبلیغ اندیشه امامت و نظام ولایت با محوریت سیره حضرت رضا(ع) است. در این حوزه زیست بومی داریم که متشکل از دستگاه های فرهنگی و هنری است و راهبر این زیست بوم بنیاد امام رضا(ع) است.

وی ادامه داد: ما معتقدیم در بنیاد باید نقش نخ تسبیح را داشته باشیم و در عرصه رضوی مجموعه های مختلف فرهنگی را به یکدیگر پیوند دهیم.

سعیدی زاده با اشاره به نگاه بنیاد به داخل و خارج از جغرافیای ایران بیان کرد: در حوزه داخلی به تقویت بنیه فرهنگی و اراده مردم در مبارزه تمدنی باید متمرکز شویم که این مهم در افق 10 ساله بنیاد باید اتفاق بیفتد که با تسمک به اندیشه امامت و نظام ولایت با محوریت امام رضا(ع) به این مهم باید دست یافت.

وی افزود: هدف دوم بنیاد در حوزه کلان، تقویت و تثبیت اقتدار فرهنگی و هژمون تمدنی نظام امامت در جهان اسلام و بین الملل است که در این حوزه باید عرصه کنش گری در نظام بین الملل را تقویت کنیم و شبکه سازی بازیگران در کل نظام را شکل و کنش گری فعال داشته باشم تا به تثبیت اقتدار فرهنگی برسیم.

جانمایی اندیشه در عرصه فرهنگ و هنر

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) تصریح کرد: خلاء جدی در عرصه فرهنگ و دوگانگی در حوزه اندیشه و فرهنگ وجود دارد لذا ضمن اشراف بر حوزه اندیشه باید این مقوله را در عرصه فرهنگ و هنر جانمایی کنیم.
۱۰ مهر ۱۴۰۱ ۱۴:۴۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.