English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

دومین جلسه سیاست گذاری جشنواره های فرهنگی امام رضا(ع) برگزار شد

دومین جلسه سیاست گذاری جشنواره های فرهنگی امام رضا(ع) برگزار شد
دومین جلسه مشترک سیاستگذاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با هدف ارتقای سطح کیفی جشنواره های فرهنگی امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، دومین جلسه مشترک سیاست گذاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با حضور کمالوندی مشاور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی رمضانی؛ مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرتضی سعیدی زاده؛ مدیر کل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه معاونان مدیرکل در مشهد برگزار شد.

در این جلسه نمایندگانی از استان های کرمان، خوزستان، آذربایجان غربی، همدان، سمنان، بوشهر و گیلان که متولی برگزاری جشنواره های فرهنگی و رسانه ای رضوی هستند به تبادل نظر پرداختند.

ظرفیت های گسترده استان همدان در عرصه کودک و نوجوان

مسعود ویژه؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان به بیان ظرفیت های استان در عرصه کودک و نوجوان پرداخت.
وی ابراز کرد: بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان 31 خردادماه سال جاری در همدان برگزار شد و این استان ظرفیت خوبی برای برگزاری جشنواره امام رضا(ع) دارد.
هادی شیرمحمدی؛ معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان بیان کرد: جشنواره شعر و داستان کوتاه به صورت دو سالانه نیز در همدان برگزار می شود لذا می طلبد که از توان این استان در عرصه کودک و نوجوان در حوزه های مختلف هنری و فرهنگی استفاده شود.

عنصر تازگی در جشنواره شعر ترکی

در ادامه علیرضا نوروزی؛ مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری 16 دوره جشنواره شعر ترکی در سطح ملی و بین الملل افزود: تولیدات ما در جشنواره در قالب کتاب تدوین و به چاپ رسیده است و هر ساله این اشعار مورد استفاده مداحان قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه اشعار هر ساله از عنصر تازگی برخوردار است، گفت: مباحث بیانیه گام دوم انقلاب در جشنواره مدنظر قرار می گیرد.

لزوم شبکه سازی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه

مجید منادی؛ معاون فرهنگی و رسانه ای استان خوزستان در این جلسه با بیان اینکه پیام انقلاب مختص ایران نیست بلکه یک پیام جهانی است، افزود: لذا نگاه ما به برگزاری جشنواره های رضوی باید جهانی و در سطح بین الملل تعریف شود که در این راستا بایستی شبکه ای جامع از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ایجاد کنیم که برای تحقق آن نیازمند بستر و زیرساخت هستیم.
وی بیان کرد: شبکه سازی جامع در حقیقت مکمل اصلی جشنواره امام رضا(ع) است.
معاون فرهنگی و رسانه ای استان خوزستان، جهانی شدن جشنواره را مستلزم کیفی سازی آثار و افزایش انگیزه شرکت کنندگان ذکر کرد.
وی مردمی شدن جشنواره امام رضا(ع) را نیز یکی از راه های موفقیت و نتیجه بخش بودن آن دانست و عنوان کرد: یکی از نقاط مثبت جشنواره فیلم عمار همین مردمی بودن آن است. همچنین ماندگاری یک اثر فرهنگی و هنری رسانه ای شدن و بهره برداری از آن در جامعه است.

هنرمندان پس از جشنواره رها نشوند

ابوالفضل صادقی نژاد؛ معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز همراهی و همدلی متولیان برگزاری جشنواره امام رضا(ع) و دیگر نهادها و موسسات فرهنگی را یکی از عوامل موثر در نتیجه بخش بودن جشنواره عنوان کرد و افزود: پس از این که جشنواره خاتمه یافت نباید هنرمندان رها شوند. همچنین ضمن بررسی خروجی جشنواره باید آسیب شناسی صورت گیرد.

فعال شدن بخش دانشجویی جشنواره

فرشید فلاح؛ مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان سمنان نیز با بیان اینکه رویکرد دولت در تحول آفرینی افزایش بهره وری ومردمی سازی است، ابراز کرد: بنابراین این وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به این مساله توجه ویژه داشته باشد.
وی در ادامه نسبت به پوشش رسانه ای قوی جشنواره امام رضا(ع) و نیز فعال کردن بخش دانشجویی جشنواره تاکید کرد و افزود: چنانچه جشنواره به تولید محتوا در فضای مجازی منجر شود قطعا فضای جغرافیایی آن نیز گسترده تر خواهد شد.

۱۰ مهر ۱۴۰۱ ۱۴:۴۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.