English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

تعامل هدفمند با نخبگان دینی، فرهنگی و رسانه ای در راستای تولیدات رضوی

تعامل هدفمند با نخبگان دینی، فرهنگی و رسانه ای در راستای تولیدات رضوی
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) گفت: تعامل هدفمند با نخبگان دینی، رسانه ای، فرهنگی در راستای تولیدات با محوریت شخصیت امام رضا(ع) از اهداف مهمی است که بنیاد دنبال می کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، مرتضی سعیدی زاده ظهر چهارشنبه 6 مهر در نشست شورای سیاست گذاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) که با حضور مشاور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد و مدیران کل ادارات فرهنگ و ارشاد استان ها برگزار شد، با تاکید بر توجه نقش راهبردی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) اظهار کرد: بنیاد به عنوان متولی برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) و تنها نماینده رسمی جمهوری اسلامی در تبلیغ و ترویج فرهنگ رضوی در سطح ملی و بین المللی است.

تعامل با نخبگان فرهنگی و رسانه ای

وی، تعامل هدفمند با نخبگان دینی، رسانه ای، فرهنگی در راستای تولیدات با محوریت شخصیت امام رضا(ع)، انسجام بخشی بازیگران زیست بوم و ایجاد ارتباط بین بازیگران اصلی و فرعی، رشد کمی و کیفی سرمایه انسانی و ظرفیت عناصر هنرمند در حوزه فرهنگ رضوی و همچنین رشد کمی و کیفی محصولات فاخر و عامه پسند فرهنگی و هنری را از جمله راهبردهای بنیاد برشمرد.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) همچنین در ادامه، فرآوری محتوای تولیدی در جشنواره ها جهت انتشار در رسانه های اجتماعی و فضای مجازی، معرفی و گرامیداشت تولیدکنندگان آثار فاخر فرهنگی و هنری و رسانه ای مرتبط با حضرت رضا(ع) و نیز ترویج اندیشه امامت و تحکیم نظام ولایت با محوریت شخصیت و سیره امام رضا(ع) و فرهنگ رضوی در سطح جامعه از طریق گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای را از دیگر اهداف جشنواره های بنیاد ذکر کرد.

احصاء عرصه های تخصصی جشنواره

وی تاکید کرد: جشنواره نباید از ماهیت خود خارج و به ساحت فعالیت های تبلیغی و ترویجی برود. از طرفی دیگر بایستی عرصه های تحصصی جشنواره احصا شود.

سعیدی زاده ابراز کرد: جشنواره دارای یک جریان هدایتی متمرکز باید باشد  و از ابتدا تا انتهای فرآیند عناصر متخصص در حوزه های تخصصی حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: جریان نظارتی از ابتدا تا انتهای جشنواره جهت ارزیابی کمی و کیفی جشنواره فعال است.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با اشاره به لزوم تولید اثر و محتوا بر اساس معیارهای دینی و اسلامی و انتشار آن و جریان سازی های هدفمند در تمامی لایه های اقشار جامعه افزود: در همین راستا برگزاری جشنواره ها و برنامه های تخصصی با ساختار منسجم و نقش راه مشخص با شناسایی مخاطب هدف باعث به وجود آمدن پیامدهای مثبت در فرهنگ جامعه ما خواهد شد.

وی در پایان گفت: در افق چهار سال آینده ،جشنواره ها باید یک چهارم فعالیت های بنیاد باشد و از طرفی همایش های علمی و پژوهشی قرار است که در استان ها برگزار شوند.

۷ مهر ۱۴۰۱ ۱۸:۱۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.