English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

اقدامات فرهنگی باید پیوست اجتماعی داشته باشد

اقدامات فرهنگی باید پیوست اجتماعی داشته باشد
مشاور ارشد معاون اجرایی ریاست جمهوری تاکید کرد: بایستی اقدامات در حوزه فرهنگی پیوست و نمود اجتماعی داشته باشد.

 به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، سید وحید موسویان روز پنجشنبه 30 تیر 1401 در مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) که در سالن اجتماعات بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از نکاتی که در آینده  فعالیت بنیاد باید تقویت و به آن پرداخته شود، توجه به  کالبد مشهد است.

وی افزود: مشهدالرضا(ع) به عنوان جهان شهر می تواند زیر ساخت نمایه ها و اقدامات متصل به امام رضا (ع) در خارج از سیستم آستان قدس رضوی باشد و این شهر می تواند گام های بلند در هماهنگی با بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در راستای ترویج معارف رضوی داشته باشد.

مشاور ارشد معاون اجرایی ریاست جمهوری در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: می توان تعامل گسترده بین شورای شهر، شهرداری و بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در احداث پارک رضوی ایجاد کرد  و در این پارک می توانیم سازه های متصل به فرهنگ رضوی و الگوهای میدانی به جای احداث پارک های آبی را خلق و برای زائران ذهنیت خوبی نسبت به معارف رضوی ایجاد کنیم.

موسویان ضمن تاکید بر پیوست اجتماعی اقدامات فرهنگی ابراز کرد: بهترین پیوست اجتماعی در آستان قدس رضوی ایجاد شبکه خادمیاری رضوی است.

وی تاکید کرد: بنیاد بین المللی امام رضا(ع) باید در تراز گام دوم انقلاب باشد زیرا ما در حال عبور از سومین سال صدور بیانیه گام دوم انقلاب هستیم  و نباید فرصت ها از دست برود چرا که با حرف و سخنرانی نمی توان سازه های تمدنی را ایجاد و به جهان صادر کرد. ما در عصر تمدن سازی شیعه هستیم  و باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.

مشاور ارشد معاون اجرایی ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: امروز در دهه ای هستیم که یک مجموعه مردمی، انیمیشنی خارج از نهاد حاکمیتی تولید می کند که در کشورهای دیگر با  استقبال زیادی روبرو شده است در حالی که ما می توانیم اینها را پیوست فرهنگ رضوی کنیم اما متاسفانه ظرفیت های معارف رضوی کماکان مهجور مانده است.

۳۰ تیر ۱۴۰۱ ۲۰:۰۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.