English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

بعد اجتماعی معارف رضوی باید پررنگ شود

بعد اجتماعی معارف رضوی باید پررنگ شود
رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی ضمن تاکید بر گسترش معارف رضوی در جامعه افزود: بعد اجتماعی معارف رضوی باید پررنگ تر شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، عبدالحمید طالبی روز پنجشنبه 30 تیر1401 در مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در سالن اجتماعات بنیاد بژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی، ارتباط بین بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و آستان قدس رضوی را ارتباطی اجتناب ناپذیر خواند و اظهار کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، آستان قدس رضوی یک ظرفیت بزرگ فرهنگی در سطح ملی و بین المللی است؛ لذا موسسات فرهنگی آستان قدس با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می توانند گام های بزرگی در  اقدامات فرهنگی بردارند.

وی افزود: در جشنواره کتاب رضوی، امتداد اجتماعی آثار مربوط به آستان قدس رضوی مورد تاکید تولیت آستان قدس رضوی قرار گرفت و تاکید ایشان بر این بود که سیره و سبک رضوی به خانه های مردم باید وارد شود لذا ما در تحقق این مهم پای کار هستیم اما وزارت فرهنگ و ارشاد می تواند با تشکیلات خود در جریان سازی و اجتماعی سازی در سطح کشور و بین الملل به ما کمک کند.

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی تصریح کرد: اگر بخواهیم فرمایشات و نگاه امام رضا (ع) را بازخوانی کنیم باید زمینه های اجتماعی از جمله انتخاب مسیر درست زندگی مبتی بر توحیدگرایی، احیاگری عقلانیت و علم و علم آموزی، سبک زندگی اسلامی، اخلاق و استقرار آن، تقویت انسجام اجتماعی و حمایت از خانواده و استحکام آن را فراهم کنیم. 

وی  آموزه ها و معارف اهل بیت (ع) را  حل کننده بسیاری از مشکلات دانست و ابراز امیدواری کرد: باید یک دیپلماسی فرهنگی در سطح بین المللی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی طراحی کنیم و در گسترش تمدن نوین اسلامی بر مبنای سیره امام رضا (ع) خدمتی در خور شأن داشته باشیم.

طالبی  تصریح کرد: هنر بایستی بر مبنای پژوهش و مستنداتی باشد که مردم نسبت به آن بی اطلاع هستند و بعد هنری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) نباید بر بعد اجتماعی آن غلبه کند لذا سیره و فرهنگ رضوی بیشتر باید در اجتماع گسترش یابد.

۳۰ تیر ۱۴۰۱ ۱۹:۰۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.