English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

ماموریت اصلی بنیاد امام رضا(ع) دیپلماسی فرهنگی انقلاب اسلامی بر پایه معارف رضوی است

ماموریت اصلی بنیاد امام رضا(ع) دیپلماسی فرهنگی انقلاب اسلامی بر پایه معارف رضوی است
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) دیپلماسی فرهنگی و عمومی انقلاب اسلامی برپایه شخصیت، سیره و معارف رضوی را ماموریت اصلی بنیاد ذکر کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، مرتضی سعیدی زاده روز پنجشنبه 30 تیر 1401 در مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) که در سالن اجتماعات بنیاد بژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، با اشاره به نیاز امروز جامعه به معنویت و اخلاق اظهار کرد: اینک ما در گام دوم انقلاب اسلامی وارد دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی شده ایم و بایستی از گنجینه عظیم امام رئوفمان؛ علی بن موسی الرضا(ع) در تشکیل جامعه اسلامی بهره گیری نماییم.

وی افزود: امروز جهان تشنه معارف ناب توحیدی و سبک زندگی اسلامی است و معارفی  امام رضا(ع) راهنمای خوبی برای نجات بشریت از ظلم، فساد و بی عدالتی است.

مدیر عامل جدید بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با تاکید بر بهره گیری از معارف رضوی و توسعه فرهنگ رضوی در جهان اسلام و حوزه بین الملل ابراز کرد: بایستی دایره محبین اهل بیت(ع) را در جهان توسعه داده و شبکه جوانان و خادمان رضوی را در سطح جهان اسلام و حوزه بین الملل تشکیل دهیم.

وی رسالت بزرگ بنیاد بین المللی امام رضا(ع)  را رساندن حقایق و واقعیت ها به گوش جهانیان با استفاده از زبان هنر و بستر رسانه دانست و افزود: در واقع ماموریت بنیاد، دیپلماسی فرهنگی و عمومی انقلاب اسلامی برپایه شخصیت، سیره و معارف رضوی است که این امر در دنیای کنونی با زبان هنر و ابزار رسانه امکان پذیر است.

سعیدی زاده، حقیقت هنر را در چگونگی بروز و تبیین آن دانست و بیان کرد: ما نیازمند ایجاد یک پیوند بین هنرمند و اصحاب فکر و اندیشه در چگونگی بروز هنر و خلق یک اثر هنری فاخر، ماندگار و اثرگذار مبتنی بر شخصیت سیره و معارف رضوی ناظر به مسائل و نیازهای روز انقلاب اسلامی و جهان هستیم. همچنین ما در بنیاد امام رضا(ع) باید خود را به فناوری های بروز رسانه ای مجهز کنیم.

مدیر عامل جدید بنیاد بین المللی امام رضا(ع) تصریح کرد: ما در بنیاد باید با همکاری آستان قدس رضوی و دیگر معاونت ها و حوزه های ستادی وزارتخانه و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و جامعه المصطفی العالمیه در حوزه بین الملل و جهان اسلام و شهرداری مشهد ماموریت های بنیاد را اجرایی کرده و به سرمنزل مقصود برسانیم.

۳۰ تیر ۱۴۰۱ ۱۹:۰۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.