English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

توجه به فضائل اخلاقی در راستای ترویج سیره ائمه اطهار(ع)

توجه به فضائل اخلاقی در راستای ترویج سیره ائمه اطهار(ع)
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) گفت: توجه به فضائل اخلاقی که مورد تاکید ائمه اطهار(ع) نیز قرار دارد باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، محمودرضا برازش در مراسم رونمایی از کتاب عکس های برگزیده سومین دوره جشنواره عکس هشت  که در مشهد برگزار شد اظهار کرد: محور جشنواره های امام رضا (ع) به طور معمول باید زیارت باشد اما می توانیم به صورت هنرمندان موضوعات دیگر برگرفته از احادیث رضوی را که در زندگی مردم نقش ایفا می کند را نیز مورد توجه قرار دهیم.
وی افزود:برای ترویج فرهنگ رضوی و فرهنگ اهل بیت(ع) ، زیارت یک روکش است و عمق ارتباط با اهل بیت(ع) بسیار وسیع تر است.
برازش بیان کرد: امروز جایگاه فضائل اخلاقی در جامعه ما بسیار کم رنگ شده است؛ البته تمامی این فضائل اخلاقی به احادیث ما ارتباط دارند پس می توان از فضائل اخلاقی در موضوعاتمان استفاده کنیم چراکه در فضای مجازی نیز این کارها به خوبی دیده می شوند.
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) تصریح کرد: ما گاها بیشتر به مناسک می پردازیم و نکاتی مانند فضائل اخلاقی را فراموش می کنیم و باید بدانیم امروز جامعه ما به شدت به گسترش این فضائل نیاز دارد.

جشنواره موفق بخش خصوصی
مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم گفت: یک گروه حرفه ای این جشنواره را برگزار می کنند که خوشبختانه به عنوان یکی از جشنواره های موفق بخش خصوصی شناخته می شود.
هادی مظفری افزود:  ویژگی این جشنواره پرداختن به موضوع شادی بود و در سخت ترین روزهای کم رنگ شدن امید در زندگی مردم به دلیل شیوع کرونا، هوشمندی مدیران این رویداد بود که به این مقوله ورود یافتند.
توجه به موضوعات جدید
دبیر سومین دوره جشنواره عکس هشت در ادامه گفت: در سومین دوره برگزاری این جشنواره تصمیم گرفتیم صرفا از موضوع زیارت خارج شده و موضوعات دیگری برگرفته از احادیث رضوی از جمله شادی را به عنوان موضوع اصلی اعلام کنیم.
وجه الله شیرمحمدی تصریح کرد: طی برگزاری سومین دوره جشنواره به همدلی اجتماعی در شرایط کرونا نیز توجه شد که مورد استقبال عکاسان قرار گرفت. با توجه به شرایط خاص شیوع کرونا، روند جشنواره را متوقف نکردیم و تمام تلاشمان را به کارگرفتیم که در مسیر پیش بینی شده حرکت کنیم.

تلاش برای پویایی جشنواره
داور سومین دوره جشنواره عکس هشت در ادامه این مراسم گفت: طی سه سال اخیر  تلاش کردیم برگزاری جشنواره عکس هشت شکلی جدید به خود گیرد و تغییراتی را در آن اعمال کردیم تا از تازگی و پویایی خود نیافتد.
کیارنگ علایی بیان کرد: کتاب هایی که در پایان جشنواره از آثار آن تهیه می شود نقش بسیار مهمی دارد و میزان مراجعاتی که بعدا از این کتاب ها به منظور استفاده در پژوهش ها انجام می شود، نقطه عطف تاثیرگذاری این جشنواره است.
وی ادامه داد: تعداد آثار و نام عکاسانی که در جشنواره شرکت کردند، نشان دهنده اهمیت و کیفیت این جشنواره است. علاوه بر این کسب مقبولیت در این جشنواره بسیار سخت است و همین موضوع کیفیت آن را بالا می برد.
علایی خاطرنشان کرد: بداعت های زیادی در این جشنواره وجود دارد؛ مثلا مقدمه هایی که در کتاب نوشته شده در گذر زمان پایدار می ماند و در آینده می توان با مراجعه به ان نگاه برگزار کنندگان جشنواره را درک کرد.

۱۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.