English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی می تواند زمینه ساز تاثیرگذاری در فضای مجازی باشد

جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی می تواند زمینه ساز تاثیرگذاری در فضای مجازی باشد
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: برگزاری جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی می تواند زمینه ساز خوبی برای ایجاد هم افزایی و تاثیرگذاری در فضای مجازی باشد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، مصطفی خاکسار قهرودی در اختتامیه جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی که به صورت مجازی در قزوین برگزار شد اظهار کرد:اهمیت فضای مجازی و رسانه های دیجیتال در دنیای کنونی بر کسی پوشیده نیست و امروز تمامی کشورهای دنیا به ویژه کشورهای استکباری با استفاده از این ظرفیت منافع خود را پیش می برند.

وی با اشاره به اینکه باید برای استفاده از این فضا چاره اندیشی کرد،افزود: برای استفاده از این امکانات و توانمندی های فعالان این عرصه که دارای نظرات خوبی هستند باید نهادهای دینی و فرهنگی با جدیت بیشتری ورود کنند.

خاکسار قهرودی با اشاره به اینکه دستگاه های دینی و فرهنگی در تولید محتواهای مذهبی در فضای مجازی رسالت سنگینی را برعهده دارند، گفت: البته در این زمینه تمامی دستگاه های اجرایی باید با ایجاد تعامل مناسب با مردم و استفاده از ظرفیت آنها در این فضا ورود کرده و به تولیدات فرهنگی موثر در فضای مجازی بپردازند.

وی اضافه کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند زمینه ساز بسیار خوبی برای ایجاد هم افزایی و تاثیرگذاری در فضای مجازی باشد و آستان قدس رضوی همواره حامی فعالان و شرکت کنندگان در این جشنواره ها بوده است.

وی اظهار داشت: مقایسه تعداد شرکت کنندگان و آثار ارسالی در جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی با سال های گذشته نشان دهنده افزایش چشمگیر شرکت کنندگان و علاقمندان به این حوزه است که باید از ظرفیت تمامی آنها به شکل احسن استفاده شود.

این مسوول گفت: اگر زیبایی ها، محاسن و کاربردهای موثر سنت و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به خوبی و به شکل هنرمندانه برای مردم بیان شود به طور قطع با واکنش مثبت مردم همراه خواهد بود و آنها را نسبت به این ارزش های متعالی بیش از پیش آشنا خواهد کرد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: با حضور جدی و فعال در فضای مجازی و تولیدات محتوای اسلامی باید مقابل جریان های شبهه آمیز ایستادگی کرده و به تقویت بنیادهای اخلاقی در جامعه و خانواده بپردازیم که برگزاری چنین جشنواره هایی در تحقق این هدف بسیار موثر است.

۲۲ بهمن ۱۳۹۹ ۲۰:۴۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.