English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

اختتامیه ویژه برنامه تئاتر خیابانی رضوی برگزار شد

اختتامیه ویژه برنامه تئاتر خیابانی رضوی برگزار شد
ویژه برنامه ملی تئاتر خیابانی رضوی به میزبانی جنوب کرمان با معرفی نفرات برگزیده در جیرفت به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، مراسم اختتامیه برنامه ملی تئاتر خیابانی رضوی همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا(س)  با پیام مدیرعامل بنیاد در سالن شهید مداحی پور جیرفت برگزار برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در این رابطه گفت: اختتامیه ویژه برنامه ملی تئاتر خیابانی رضوی مقرر بود در سال گذشته برگزار شود که با توجه به شهادت سردار دلها این برنامه کنسل و به بعد از چهلمین روز شهادت سردار موکول شد اما به دلیل شیوع بیماری منحوس کرونا مجددا اختتامیه ویژه برنامه به تعویق افتاد.

اسحاقی با بیان اینکه در این ویژه برنامه 30 اثر به مرحله نهایی رسیده که از این تعدا سه اثر به عنوان برگزیده انتخاب شده است، تصریح کرد: توقی بی بی به کارگردانی مهرداد کاووسی از همدان، لطف آقای خراسان به کارگردانی امیر امیری و آرزو علیپور از گیلان و وصال یار به کارگردانی امیر زارع زاده از کردستان آثار منتخبی بودند که به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

وی تصریح کرد: جشنواره رضوی یکی از جشنواره‌های پر شاخ و برگ است که برگزار می‌شود و اجرای آن از دستاوردهای دولت و نظام جمهوری اسلامی در حوزه گفتمان کشور است.

 ارزیابی توسط اساتید برجسته

دبیر تخصصی ویژه‌برنامه ملی تئاتر خیابانی رضوی در جنوب کرمان نیز گفت: این جشنواره به تمامی هنرمندان استان‌ها ابلاغ شد و در پی این فراخوان گروه‌های نمایشی آثار خود را برای حضور در این ویژه برنامه به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

سامان خلیلیان گفت: آثار نمایشی با محتوای آثار مذهبی به دبیرخانه جشنواره و ویژه برنامه ارسال شد که از ۱۵ استان هنرمندان آثار خود را ارسال کردند و در نهایت از طریق هیات انتخاب که متشکل از اساتید و هنرمندان مطرحِ کشورمان بودند آثار مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

برگزاری رویداد ارزشمند

مدیر بنیاد نهج‌البلاغه جنوب شرق کشور  نیز در این مراسم گفت:برگزاری این جشنواره که با شرکت هنرمندانی که به حضرت امام رضا علیه السلام ادای احترام کردند بسیار ارزشمند است که جا دارد از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان بابت پیگیری این قبیل موضوعات، قدردانی شود چراکه توانستند این جشنواره را به شکلی معنوی و ارزشمند برگزار کنند.

محمدرضا آقا ملایی با بیان اینکه بیشترین احادیثی که در کتب دینی ما نقل شده و وجود دارد از حضرت امام رضا علیه السلام است، گفت: امام رضا علیه السلام فرصت‌ها را غنیمت می‌شمردند و هدایت تکوینی که در قرآن از سوی خداوند تبارک و تعالی وجود دارد در اختیار عام و خاص قرار می‌دادند.

وی هدایت حضرت امام رضا علیه السلام را ویژگی خاص آن حضرت بر شمرد و افزود: هدایت، مختص ذات حضرت امام رضا علیه السلام است و وی را ثامن‌الحجج می‌نامند چرا که ثامن یعنی نقطه هدایت خاص و هدایت، موضوعی بسیار مهم است.

مدیر بنیاد نهج‌البلاغه جنوب شرق کشور اظهار داشت: امام رضا علیه السلام امام هدایت است هیچ چیز برتر از هدایت نیست و نامه ۳۱ نهج البلاغه ارزش هدایت و برجستگی این مهم را می‌رساند.

در ادامه این مراسم از مادران شهدا به مناسبت روز مادر تجلیل شد.

۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۰۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.