English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

اختتامیه هفتمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی برگزار شد

اختتامیه هفتمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی برگزار شد
مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی با معرفی نفرات برتر در قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی همزمان با روز میلاد حضرت زهرا(س) در قزوین برگزار شد.

 محمدحسین اسماعیلی در این مراسم اظهار کرد: استان قزوین مفتخر است که امروز همراه با شمیم معطر فاطمی، بوی یاس نبوی و رضوی را در دل خود جای داده است.

 وی افزود: امسال در برگزاری جشنواره ملی دیجیتال رضوی تغییر رویکرد داشتیم؛ زیرا این جشنواره در سال‌های گذشته صرفا به نرم‌افزارها و خود رسانه‌های رضوی می‌پرداخت.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قزوین تصریح کرد: در جشنواره امسال تولید محتوای رضوی در فضای مجازی را مورد تاکید قرار دادیم تا در فضای مجازی بستری برای تولیدات آثار هنری فراهم شود.

 وی عنوان کرد: امسال سه هزار و ۳۸۶ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که قابل قیاس با سال‌های گذشته نیست؛ البته این تعداد آثار جوابگوی فضای مجازی نیست.

 اسماعیلی بیان کرد: فضای مجازی فضایی بسیار گسترده و نیازمند حضور جدی فعالان این عرصه است و با توجه به اهمیت این موضوع، باید افراد را به سمت تولیدات گسترده در این فضا سوق دهیم.

 وی عنوان کرد: از ۲۹ استان کشور به این جشنواره اثر ارسال شد که بیشترین آثار مربوط به عکس و عکس نوشته و ویدئو کلیپ و بیشترین موضوع نیز به فرهنگ منور رضوی، احادیث رضوی و زیارت امام رضا(ع) اختصاص داشت.

 وی در پایان گفت: امیدواریم این جشنواره نقطه آغازی برای نهضت تولید محتوا با استفاده از فرهنگ و معارف منور رضوی در جهت انتقال ارزش‌های دینی و معرفتی باشد.

 

مردم را باید نسبت به معارف اهل بیت آگاه سازیم

 در ادامه محمدتقی سبحانی نیا در این مراسم با اشاره به حدیثی از فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: هر عمل نیکی که انسان در طول عمرش انجام دهد و آن را برای رضای خدای متعال خالص گرداند و رنگ الهی به آن ببخشد خداوند نیز مصلحت او را آنگونه که خود می‌پسندد و خیر است، رقم می‌زند.

 وی افزود: اندیشه من و شما در مقابل آنچه که خدا خیرخواه ماست، کوچک و محدود است. باید در زندگی مطابق سیره و رفتار حضرت زهرا(س) عمل کرده و با خدا معامله کنیم تا تقدیرمان فراتر از آنچه در ذهن ما متصور است، مقدر شود.

 مدیر حوزه علمیه استان قزوین با اشاره به اهمیت احیای معارف دینی بیان کرد: ترویج معارف و فرهنگ رضوی در جامعه یکی از اقداماتی است که امام رضا فاعل آن اقدام را دعا کرده است.

 وی تصریح کرد: کلام اهل بیت(ع) با فطرت سلیم انسانی همراه است و قلب سلیم آن را دریافت کرده و نورانیت کسب می‌کند و با عمل به معارف، درجه انسانیت ارتقا پیدا می‌کند.

 این مقام مسئول گفت: برای اینکه جامعه را از نظر فرهنگی و اخلاقی ارتقا دهیم یکی از مهمترین اقدامات این است که مردم را نسبت به معارف اهل بیت آگاه کنیم.

 وی تصریح کرد: آگاهی نسبت به معارف صرفا از طریق سخنرانی و منبر فراهم نمی‌شود؛ زیرا ابزارهای امروزی متنوع شده است و افراد مومن، توانمند و زیرک باید بتوانند از همه ابزار روز با بهترین کیفیت در جهت تعلیم ‌و تعلم معارف دینی استفاده بهینه کنند.

 مدیر حوزه علمیه استان قزوین تاکید کرد: این جشنواره یکی از ابزارهای مهم و کلیدی است که باید حاوی محتوای غنی رضوی باشد در شرایطی که جامعه امروز با تهاجم فرهنگی گسترده‌ای مواجه بوده و جامعه دینی و اخلاقی ما را مورد هجمه قرار داده باید از این ابزار زیبا و پرمخاطب حداکثر بهره‌ را ببریم.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۲۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.