English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

لزوم بهره گیری از فرهنگ رضوی در زندگی اجتماعی

لزوم بهره گیری از فرهنگ رضوی در زندگی اجتماعی
مشاور عالی مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) بر لزوم بهره گیری از فرهنگ رضوی در زندگی اجتماعی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)،  سید جلال فیاضی در جلسه مشترک مدیران بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با مدیران رادیو زیارت،با اشاره به سفر ۳۰ میلیون زایر به مشهد اظهار کرد: نباید زیارت تنها در مناسک آن خلاصه شود بلکه باید در زندگی اجتماعی مردم و هنجارها و ناهنجاری های جامعه تاثیر گذار باشد.
وی افزود: به همین منظور و بنا به اهمیت این موضوع، مقرر شد در کنار جشنواره های امام رضا(ع)، فرهنگ رضوی و سیره دیگر ائمه اطهار(ع) به صورت جذاب بیان شود که برای تحقق این مهم توجه به فضای عمومی شهری کشور  با همکاری شهرداری ها و فضای مجازیمدنظر قرار گرفته است.
مشاور عالی مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با تاکید بر تاثیری گذاری این حوزه ها بر روی مخاطبان گفت: برای مثال در دهه اخر صفر احادیثی از امام رضا (ع) حضرت و محمد (ص) و امام حسن عسگری(ع) به صورت گرافیکی آماده شدخ که بیلبردهای شهر تهران اکران شد.
وی تصریح کرد: تصمیم گرفتیم مناسبت های عمده ای را مطرح کنیم، برای نمونه در موضوعات کلی مانند امید و نشاط در جامعه، خانواده، مدارا کردن با مردم و... احادیثی انتخاب شد و برای این که مبتنی بر متون باشد اتاق فکری ایجاد شد تا روی محورها تمرکز شود. 
فیاضی با اشاره به این که در ماه ها آینده مناسبت های زیادی را پیش رو داریم گفت: در ارتباط با سه ماه آینده دهه فجر را مدنظر قرار داده ایم و احادیثی که در مورد «حمکرانان خوب» است را استخراج می کنیم که تا امروز ۳۰ حدیث انتخاب شده و بیشتر حول محور مسایل اجتماعی است.
وی افزود: بعد از آن نوروز را در پیش داریم که اتفاقا چند مناسبت مهم مانند مبعث در همان روزها قرار دارد که احادیث نوروز مانند صله رحم را برداشت های هنری می کنیم و با هدف تاثیر آموزه های رضوی در زندگی اجتماعی مردم به سمت فضای تبلیغات شهری و محلی می رویم. در واقع هدف گذاری مان فضای شهری و مجازی برای تاثیر سیره و فرهنگ رضوی در زندگی است.
۲۸ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۳۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.