English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملی تصویرگری رضوی برگزار شد

اختتامیه  چهاردهمین جشنواره ملی تصویرگری رضوی برگزار شد
چهاردهمین جشنواره ملی تصویرگری رضوی با معرفی برگزیدگان در اصفهان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، اختتامیه  جشنواره ملی تصویرگری رضوی با بیان اینکه این جشنواره با نام امام رضا علیه السلام عجین شده که همین مسئله ارزش دو چندان به آن می‌بخشد، گفت: بدون شک هنرمندانی که از هنر خود به عنوان یکی از نعمات الهی در مسیر گسترش فرهنگ اهل بیت علیهم السلام استفاده می‌کنند مشمول توفیقات الهی هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان یکی از نیازهای بشر را کسب علم، دانش و معرفت دانست و تصریح کرد: انتقال مفاهیم یکی از ارزشمندترین نیازهای بشر بوده و او با کسب علم، معرفت و با دریافت معارف مورد نیاز خود به انسان به عنوان اشرف مخلوقات تبدیل می‌شود.

وی ارزشمندترین نیاز بشر را نیاز فرهنگی خواند و خاطرنشان کرد: انسانیت انسان از مسیر فرهنگ به دست می‌آید و یکی از اصلی‌ترین کارهای فرهنگی حرکت در قالب هنر است بنابراین ما به هنر به عنوان یک نعمت بزرگ برای انتقال هر مفهومی نگاه می‌کنیم.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه هنر می‌تواند در خدمت مفاهیم ارزشی یا غیر ارزشی قرار گیرد، اظهار کرد: در بین رشته‌های هنری، هنرهای تجسمی به ویژه هنر تصویرگری قالب‌های اثرگذاری هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تقدیر از تمام کسانی که آثار خود را به دبیرخانه جشنواره تصویرگری رضوی فرستادند، گفت: تصویرگری رشته هنری‌ ارزشمندی است که به انتقال مفاهیم مدنظر مولف کمک می‌کنند و زمانی که این رشته در خدمت انتقال مفاهیم رضوی بیاید ارزش بسیار بیشتری پیدا می‌کند.

وی با اشاره به جشنواره رضوی اظهار کرد: اصلی ترین مخاطبان جشنواره ملی تصویرگری رضوی کودکان و نوجوانان هستند و این جشنواره امسال در پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی برگزار شد که جای خرسندی دارد؛ جشنواره چهاردهم در سه مرحله کارگاهی برگزار شد که در دو مرحله اول ۷۰ نفر از تصویرگران برتر کشور حضور داشتند که ۳۷ نفر به مرحله سوم راه یافتند و از بین آنها امروز از ۱۹ نفر تجلیل می‌شود.

در ادامه این آیین از برگزیدگان چهاردهمین جشنواره ملی تصویرگری رضوی تقدیر شد.

خاطرنشان می‌شود، آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملی تصویرگری رضوی با حضور محمدعلی جعفری معاون امور هنری و سینمایی و بهزاد بابایی رئیس گروه هنری اداره کل ۱۰ آذر در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان

۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.