English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

جشنواره امام رضا(ع) جریان سازی خوبی در حوزه فرهنگ رضوی ایجاد کرده است

جشنواره امام رضا(ع) جریان سازی خوبی در حوزه فرهنگ رضوی ایجاد کرده است
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره امام رضا(ع) عملا جریان سازی خوبی در حوزه فرهنگ رضوی در استان ها ایجاد شده است.

محمد مهدی احمدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رضوی، اظهار کرد: در وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی فعالیت های مختلفی داریم که از جمله آن در حوزه فرهنگ دینی است که با راه اندازی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) که ماهیتا خصوصی است اما نظارت وزارت ارشاد را دارد، برنامه هایی را با محوریت فرهنگ رضوی آغاز شده است.

وی افزود: سال هاست این جشنواره با برنامه های فرهنگی و هنری و پژوهشی برگزار می شود و باعث شده همه استان ها در این جشنواره ها شرکت کنند. هر استان یک موضوعی را تقبل می کند و عملا جریان سازی خوبی در حوزه فرهنگ رضوی در استان ها ایجاد شده است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: لازم است جامعه و مردم ما با معیارهای فرهنگ رضوی آگاه شوند و مردم در کنار مناسکی که دارند در حوزه معرفتی و شناخت اهل بیت به خصوص امام رضا (ع) بیشتر پیش بروند.

وی به ویژگی های جشنواره امام رضا(ع) اشاره کرد و ادامه داد: نظم حاکم بر جشنواره امسال یکی از ویژگی های برجسته آن بود و کیفیت محتوایی جشنواره نیز در خور توجه است.

احمدی ضمن تذکری بیان کرد: توصیه من این است که جشنواره ها بهانه ای باشد تا سبک ‌زندگی امام رضا(ع) را به جامعه تبیین کنیم، به هرحال جوانان ما نیاز به الگو دارند و براساس الگو، سبک زندگی خود را شکل می دهند که به بهانه این جشنواره شاخص های فکری و رفتاری امام هشتم را بیان کنیم تا شناخت جامعه بالا رود و در این صورت جامعه متعالی و رشد یافته خواهد شد و زیست مومنانه شکل می گیرد. 

۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.