English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

گردهمایی مسئولان دبیرخانه های جشنواره های استانی بنیاد بین المللی امام‌رضا(ع) در مشهد برگزار شد

گردهمایی مسئولان دبیرخانه های جشنواره های استانی بنیاد بین المللی امام‌رضا(ع) در مشهد برگزار شد
مشهد-گردهمایی مسئولان و رابطان دبیرخانه های جشنواره های استانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) صبح پنجشنبه در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، گردهمایی مسئولان و رابطان دبیرخانه های جشنواره استانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) صبح پنجشنبه 30 آبان در کتابخانه قلم مشهد با حضور احمدی مدیرکل حوزه وزارتی، مهندس برازش مدیرعامل بنیاد، سید جلال فیاضی مشاور عالی مدیر عامل و جمعی از مدیران استانی این بنیاد برگزار شد.

در این گردهمایی اهداف کلی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، نقد و بررسی هفدهمین دوره جشنواره، برنامه های پیشنهادی استان ها برای سال آینده، هم اندیشی در خصوص تولید محتوای جذاب و با کیفیت مناسب جهت ارائه در فضای مجازی و... به بحث و تبادل نظر گذاشته شد. 

 محمد مهدی احمدی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست اظهار کرد: رمز موفقیت پیامبر(ص)، اخلاق و رفتار متعالی ایشان بود. ما نیز باید طوری برنامه ریزی کنیم که زیبایی های فرهنگ رضوی در این جشنواره ها به مخاطبان نشان داده شود. مردم باید علاوه بر محبت امام هشتم (ع)، نسبت به ایشان معرفت نیز داشته باشند. 
وی خطاب به مسولان جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)، افزود : وظیفه شما این است که کار های خود را با محور معرفت افزایی به مخاطبان برنانه ریزی کنید؛ باید در حوزه معرفتی جشنواره ها خوب کار کنید، اگر اینگونه باشد و جامعه ما جامعه ای علوی و رضوی شود، دیگر بد اخلاقی معنا ندارد و حرمت انسان ها رعایت می شود. 
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: جامعه ای که رضوی باشد در آن جامعه مردم دو شخصیت ندارند. همچنین با توجه به این نکته که خداوند نسبت به بندگان خود حساس است، در جامعه رضوی جایگاه انسانیت رعایت می شود و این وظیفه ما است که در قالب جشنواره هایی نظیر جشنواره بین المللی امام رضا (ع)، فرهنگ رضوی را ارتقا دهیم تا الگو هایی که مردم انتخاب می کنند، بزرگان باشند. 
احمدی با بیان اینکه هدف اصلی ما اصلاح فرهنگ عمومی جامعه است، خاطرنشان کرد: انسان فطرتا اجتماعی است و لازمه اجتماعی بودن الگو پذیری است و همه بر اساس این الگو ها است که زیست خود را تعریف می کنند؛ اگر این الگو متعالی باشد، زیست مومنانه است و اگر نباشد، زیست غیر منطقی خواهد بود. 
جامعه ما به ویژه نسل جوان اگر الگو ها را نشناسند به اقتضا فطرتشان الگو های نامناسبی انتخاب می کنند. اما باید توجه کنیم که بهترین الگویی که می تواند زیست مارا مومنانه کند، پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار هستند. 
وی ادامه داد: بنابراین یکی از وضایف اصلی حوزه فرهنگ و اصحاب و فعالان فرهنگ این است که زیست مومنانه و سبک زندگی متعالی ائمه را با زبان های مختلف به مخاطبین به ویژه نسل جوان منتقل کند تا این نسل احساس خلا و بی هویتی نداشته باشد. جشنواره هایی نظیر جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)، بهانه ای است که با زبان جشنواره بتوانیم زیبایی ها و خوبی ها را به جامعه منتقل کنیم و جامعه اسلامی متعالی را محقق کنیم. 
۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.