English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

نمایشگاه عکس «از چراغ تا چلچراغ»‌ همزمان با دهه کرامت در شیراز برگزار می شود

نمایشگاه عکس «از چراغ تا چلچراغ»‌ همزمان با دهه کرامت در شیراز برگزار می شود
قائم‌مقام و معاون فرهنگی حوزه‌ی هنری انقلاب اسلامی فارس گفت: نمایشگاه عکس با عنوان «چراغ تا چلچراغ» هم‌زمان با آغاز دهه کرامت در شیراز برگزار می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، وحید فرجی اظهارکرد:  این نمایشگاه از سوی حوزه هنری استان فارس با همکاری بنیاد بین‌المللی امام رضا«ع» و آستانه مقدس شاه‌چراغ اجرایی می‌شود که بیشتر عکس‌های ارسالی توسط هنرمندانی که با بنیاد بین‌المللی امام رضا«ع» همکاری دارند، تهیه‌شده است.
قائم‌مقام حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس خاطرنشان کرد: حدود 35 عکس از سه حرم مطهر اهل‌بیت(ع) در ایران اسلامی، حرم‌های مطهر حضرت امام رضا(ع)، حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت احمد بن موسی، شاه‌چراغ(ع) در این نمایشگاه در معرض بازدید علاقمندان قرار می‌گیرد. «چراغ تا چلچراغ»  از تاریخ  13تا 23 تیرماه در شبستان امام خمینی شاه‌چراغ به نمایش گذاشته می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از این آثار فاخر بازدید داشته باشند.
وی از رونمایی کتاب شعر زیارت در کنار این رویداد هنری خبر داد و ابراز کرد: در کنار این نمایشگاه از کتاب شعر زیارت که موضوع اصلی آن  اشعار کودکانه در ارتباط با آقا علی بن موسی شاه‌چراغ است در ایام دهه کرامت رونمایی می‌شود.
فرجی به هدف برگزاری این نمایشگاه اشاره و عنوان کرد: هدف اصلی برگزاری نمایشگاه عکس  «از چراغ تا چلچراغ» شناساندن آثار فاخر هنرمندانی است که در حوزه زیارت حرم امام رضا«ع»، شاه‌چراغ و حضرت معصومه«س» فعالیت دارند. چنین رویدادهای هنری می تواند این در اشاعه فرهنگ رضوی تاثیرگذار باشد.
 
وی خاطرنشان کرد: سایت اطلاع‌رسانی و حوزه هنری استان فارس در قسمت گالری فضایی را برای این عکس‌ها در نظر گرفته است تا علاقه‌مندانی که نمی‌توانند در شبستان حضور پیدا کنند به این آثار دسترسی داشته باشند.
قائم‌مقام و معاون فرهنگی حوزه‌ی هنری انقلاب اسلامی استان فارس در پایان افزود: در راستای برگزاری این رویداد فرهنگی بزرگ که با همکاری همه‌جانبه بنیاد بین‌المللی امام رضا«ع» انجام می‌شود از کسانی که در این حوزه کار کردند، کسانی که آثار فاخری ارسال کردند و نویسنده کتاب شعر زیارت تجلیل به عمل خواهد آمد.

۱۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۷:۱۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.