English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

پیش‌جشنواره‌های شعر رضوی در فارس به اجرا درمی‌آید

پیش‌جشنواره‌های شعر رضوی در فارس به اجرا درمی‌آید
دبیر اجرایی جشنواره ملی شعر رضوی«شعر کلاسیک» از برگزاری پیش‌جشنواره‌های شعر رضوی در استان فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هفدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع)، آرین رزمجویی با اشاره به رقابت شاعران استان فارس در چهار شهرستان گراش، کازرون، آباده و فسا خبر گفت: این جشنواره همزمان با بخش ملی، در دهه کرامت و سطح استان به همراه فراخوان شاعران در چهارسوی فارس نیز برگزار می‌شود.

وی افزود: بر همین مبنا چهار شهراستان در چهار گوشه استان فارس میزبان مراسم پایانی در هر منطقه خواهند بود. شهرستان گراش ١٥، کازرون ١٦، آّباده ١٧ و شهرستان فسا نیز ١٨ تیرماه به برپایی این آیین خواهند پرداخت.

دبیر اجرایی جشنواره ملی شعر رضوی استان فارس اظهار داشت: شاعران هر منطقه می‌توانند اشعار خود را در قالب‌های غزل، مثنوی، دوبیتی و رباعی با توجه به فراخوان درج شده در سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد استان فارس ارسال کنند.

رزمجویی اعلام کرد: در پایان این رقابت در مجموع ٢٤ شاعر برتر استان معرفی می‌شوند و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت. همچنین کلیه آثار شاعران فارس در جشنواره ملی شعر رضوی نیز مورد داوری قرار داده می‌شوند و با شاعران کل کشور رقابت می کنند.

دبیر اجرایی جشنواره ملی شعر رضوی استان فارس در پایان با اشاره به اینکه، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی با استفاده از کارکرد ادب و هنر مد نظر است، گفت: این جشنواره با هدف، گسترش فعالیت‌های ادبی و هنری در پیوند با شیوه‌ی زندگی و سلوک فردی و اجتماعی معصومین (ع) به ویژه حضرت امام رضا (ع) و پاسداشت پدیدآورندگان آثار فاخر ادبی در حوزه‌ی فرهنگ رضوی برگزار خواهد شد.

جشنواره ملی شعر رضوی (با محوریت شعر کلاسیک) از مجموعه برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع)، است که دهه کرامت سال جاری برای نخستین بار به میزبانی استان فارس برگزار خواهد شد و با توجه به تمدد مهلت ارسال آثار، شاعران تا 5 تیرماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

 شایان ذکر است هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) توسط بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) در سال جاری در رشته‌‌های گوناگون و به میزبانی استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.