English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

تعیین ۱۲ عنوان کتاب برای نهمین دوره جشنواره رضوی

تعیین ۱۲ عنوان کتاب برای نهمین دوره جشنواره رضوی

 

 

 

۱۲ عنوان کتاب برای نهمین دوره جشنواره رضوی تعیین شده است
پریسا کرمی صبح دوشنبه در دومین نشست منطقه‌ای هماهنگی برنامه‌های نهمین دوره جشنواره رضوی که در آستانه اشرفیه برگزار شد، اظهار کرد: آشنایی مخاطبان با سیره ائمه معصومین (ع) یکی از برنامه‌های این نهاد است.
وی با بیان اینکه باید بدانیم یک جامعه موفق چه معیارهایی برای تربیت فرزندان خود نظر می‌گیرد، افزود: الگوپذیری و روند رو به رشد هر جامعه برای داشتن آینده‌ای روشن بستگی به ساختاری که برای پیشرفت خود در نظر گرفته، دارد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: در جوامع اسلامی به ویژه ایران ارادت و الگوپذیری از ائمه معصومین (ع) جز شاخص‌های تربیت کودکان بوده که برای آن برنامه ریزی شده است.
کرمی در ادامه با بیان اینکه توجه به مباحث دینی و مذهبی و سیره ائمه معصومین چه در رفتار و چه در گفتار برای هدایت و رهنمون کردن افراد مطرح می‌شود که برکات بسیاری دارد، بیان کرد: ارادتی که ایرانیان به امام رضا علیه السلام دارند تنها مختص به مسلمانان نبوده بلکه سایر ادیان الهی، زرتشتیان و کلیمیان نیز به ایشان ارادت ویژه ای دارند.
وی با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره رضوی، تصریح کرد: از اوایل اردیبهشت ماه امسال ثبت نام در این جشنواره در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و به ویژه استان گیلان آغاز شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان ادامه داد: ۱۲ عنوان کتاب در زمینه سیره رضوی و سبک زندگی امام رضا علیه السلام و همچنین یک عنوان کتاب نیز درباره امام جواد علیه السلام برای جشنواره رضوی امسال در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند از سه روس مکتوب، آنلاین و پویش کتابخوان مجازی استفاده کنند، افزود: آخرین مهلت ثبت نام در این جشنواره تا ۲۸ خرداد ماه امسال مهلت دارند.
کرمی با اشاره به اینکه ۸۴ کتابخانه عمومی استان گیلان پذیرای علاقه مندان به شرکت در این جشنواره است، گفت: اختتامیه این جشنواره در دهه کرامت و به صورت ملی و شهرستانی برگزار می‌شود.
http://www.razavi.news/fa/news/41721
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.