English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

معاون فرهنگی وزارت ارشاد عنوان کرد توجه به پژوهش‌های علمی فرهنگی در جشنواره امام رضا(ع)

معاون فرهنگی وزارت ارشاد عنوان کرد توجه به پژوهش‌های علمی فرهنگی در جشنواره امام رضا(ع)

 

 

 

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کارگروه فرهنگی هفدهمین جشنواره بین‌المللی بنیاد امام رضا(ع) گفت: یکی از موضوعات مغفول در برنامه‌های این جشنواره توجه به پژوهش‌های علمی و فرهنگی است که خوشبختانه قرار است از سال آینده در جشنواره حضور داشته باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارگروه فرهنگی هفدهمین جشنواره بین‌المللی بنیاد امام رضا(ع) با موضوع فعالیت‌های فرهنگی این جشنواره روز چهارشنبه (۱ اسفندماه) با حضور دکتر محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی‌اصغر کاراندیش؛ معاون حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیئت مدیره بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، محمودرضا برازش؛ مدیرعامل بنیاد امام رضا (ع)، ایوب دهقانکار؛ مشاور اجرای معاونت امور فرهنگی و علی غیاثی ندوشن؛ مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۷ استان، از طریق ویدئو کنفرانس، در سالن همایش‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت ارشاد در این نشست با اشاره به شخصیت و جایگاه امام رضا (ع) در فرهنگ ایران گفت: خوشبختانه این جشنواره به برکت نام این امام عزیز همواره منشأ خیر بوده است و برنامه‌ها و فعالیت‌هایی هم که به نام ایشان مزین هستند، توانسته‌اند در شکوفاسازی استعدادها کمک کنند. برای خود افتخاری می‌دانیم که سهم کوچکی در فعالیت‌های فرهنگی بنیاد امام رضا (ع) داشته باشیم.

او بر ضرورت کیفی شدن این برنامه‌ها تاکید کرد و گفت: یکی از موضوعات مغفول در برنامه‌های این جشنواره توجه به پژوهش‌های علمی و فرهنگی است که خوشبختانه قرار است از سال آینده در جشنواره حضور داشته باشد. امید است این پژوهش‌ها منجر به افزایش معرفت از این امام بزرگ باشد.

علی‌اصغر کاراندیش، معاون حقوقی و امور مجلس و استان‌های وزارت ارشاد و رئیس هیئت مدیره بنیاد بین المللی امام رضا(ع) نیز در این نشست گفت: همواره تلاش شده است نسبت به بالا بردن کیفیت برنامه‌ها و هماهنگی ستاد با استان‌ها اقدام کنیم.

او ادامه داد: در تخصیص اعتبارات با استان‌ها مشکلاتی ایجاد شده است که با قول‌های مساعدی که داده شده، امیدوارم تا پایان سال این موانع برطرف شوند.

محمودرضا برازش، مدیرعامل بنیاد امام رضا (ع) نیز در این برنامه با اشاره به تغییرات انجام‌شده در برخی از برنامه‌های این جشنواره در دوره جدید گفت: با توجه به کارشناسی‌های انجام‌شده در معاونت امور فرهنگی، برخی از برنامه‌ها و فعالیت‌های جشنواره با یکدیگر ادغام شده‌اند. برای نمونه در سال گذشته هشت برنامه در حوزه شعر داشتیم که در سال جدید این برنامه‌ها در قالب چهار برنامه اجرا خواهند شد. همچنین برخی برنامه‌ها به صورت دوسالانه برگزار می‌شوند.

او بیان کرد: قرار شد در سال آینده در استان ایلام با توجه به درخواست این استان فعالیتی درباره اربعین برگزار شود. در استان‌های مرزی نیز برنامه‌ای با هدف همدلی و دوستی میان اقوام و ادیان برگزار می‌شود.

در ادامه ایوب دهقانکار، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ایده‌آل معاونت امور فرهنگی آن است که بتواند از تمامی برنامه‌های جشنواره امام رضا(ع) در استان‌ها حمایت کند. در برنامه‌های سال آینده جشنواره امام رضا(ع) نیز بر دو موضوع تکیه شده است؛ نخست بحث پژوهش‌محوری و جنبه اسنادی آثار و نکته دوم نیز توجه به بُعد بین‌المللی فعالیت‌ها و برنامه‌ها.

او اظهار کرد: معاونت امور فرهنگی در سال جاری از برنامه‌های جشنواره امام رضا(ع) در ۱۱ استان حمایت کرده و کل اعتبار اختصاص داده‌شده برای این موضوع سه میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال بوده است. دو میلیارد و ۶۳۰ هزار ریال از این اعتبارات در قالب قسط اول به استان‌ها پرداخت شده و منتظر تخصیص بودجه برای پرداخت‌های بعدی هستیم.

علی غیاثی ندوشن، مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست گفت: یکی از شاخص‌های ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای استان‌ها برگزاری باکیفیت برنامه‌های جشنواره امام رضا (ع) است که امیدوارم استان‌ها در برگزاری برنامه‌های خود در سال آینده با تلاش مضاعف اقدام کنند.

۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۳۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.