English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس: نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی برگزار می‌شود

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس: نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی برگزار می‌شود
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس از برگزاری نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی خبر داد.

 

 

 

نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری رضوی، روح الله منوچهری در گردهمایی سازمان‌ها و ادارات استان فارس ویژه برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که پیش از ظهر سه شنبه در سالن کتابدار، گفت: این جشنواره با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین المللی امام رضا (ع) برگزار می‌شود که امسال نهمین دوره آن است.
دببر جشنواره کتابخوانی رضوی با اعلام اینکه نهمین جشنواره با ۱۲ عنوان کتاب برگزار می‌شود، افزود: ۴ کتاب کودک، ۳ نوجوان و ۵ کتاب برای بزرگسال خواهد بود.
وی با بیان اینکه جشنواره از دو جنبه مقدس است، عنوان کرد: از بابتی که این رویداد سیره فرهنگ رضوی را ترویج می‌کند و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.
منوچهری با اعلام اینکه پیش از اینکه نهاد کتابخانه ها کار را آغاز کند در کشور تنها ۱۰ هزار نفر در این جشنواره مشارکت می جستند، افزود: با تعامل بین دستگاه‌ها این رقم به ۶۳۰ هزار نفر رسیده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در ادامه تصریح کرد: اگر به وضعیت استان نگاه کنیم بعد از برگزاری جشنواره سال گذشته در حدود ۳۹ هزار نفر در جشنواره شرکت کردند که عددی بسیار قابل توجه است.
وی از حضور ۳۹ هزار نفر به شکل مکتوب و بقیه به طور برخط در سال گذشته جشنواره را مورد استقبال قرار دادند، خبر داد و گفت: از بین دستگاه‌های مشارکت کننده ۶ دستگاه برتر شده و ۵ نفر برگزیده کشوری داشتیم.
دبیر جشنواره کتابخوانی رضوی همچنین اضافه کرد: ۱۴۴۱ نفر در استان مورد تقدیر قرار گرفتند.
وی ویژگی مهم دوره نهم جشنواره کتابخوانی رضوی را وجود کتابی در سطح ملی درباره حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) عنوان کرد و افزود: این حضرت به واسطه این جشنواره می‌تواند در استان‌ها شناخته شود و ما باید کار شایسته باشد.
منوچهری در جمع نمایندگان نهادهای حاضر در جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: با کمک همه شما یک مشارکت خوب و جشنواره قوی در سطح استان خواهیم داشت.
منوچهری در ادامه افزود: برای هر یک نهادهایی که به تشویق علاقه مندان برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی بپردازند کد داریم. امسال آمادگی داریم به همه دستگاه‌ها کد اختصاصی دهیم.
 آخرین مهلت شرکت در نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی ۲۸ خردادماه است.
http://www.razavi.news/fa/news/41409
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۱۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.