English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی : جشنواره رضوی امسال میزبان 12 نفراز خادمان رضوی است

معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی :  جشنواره رضوی امسال میزبان 12 نفراز خادمان  رضوی است
معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) میزبان 12نفر از خادمان فرهنگی رضوی است.


سیدمحمدحسین هاشمی در گفتگو با ستاد خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، بااشاره به اینکه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در 63کشور 80نمایندگی فرهنگی دارد افزود: این افراد در نقش بازوهای فرهنگی رادارند و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا برای گسترش فرهنگ رضوی در بین کشورها خادمان رضوی دارد.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار کرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از طریق رایزنی ها اقدام به معرفی خادمان فرهنگ رضوی کرده است  که در این سال ها این افراد به ایران سفر و در جشنواره  امام رضا (ع) شرکت و از آنها تقدیر و تجلیل شد.

وی با تاکید بر اینکه  خادمان فرهنگ رضوی  از مسلمانان افراد مقیم کشورهای  اسلامی و غیراسلامی می باشند بیان کرد: در سال های گذشته از خادمان فرهنگ رضوی دعوت شد تا در جشنواره امام رضا(ع)شرکت کنند.

هاشمی  عنوان کرد: امسال نیز میزبان جمعی از خادمان رضوی  را که برای اولین بار درحوزه فرهنگ رضوی فعالیت دارند و یا بعنوان برگزیده در جشنواره  فرهنگی  و هنری امام رضا (ع) تحقیات و پژوهش، شعر ، مقاله ویاآثارادبی دارند معرفی و حضور می یابند.

وی گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  برای اینکه  خادمان فرهنگ رضوی  رامعرفی کند کمیته ای تشکیل شده است که علاوه برکارهای فرهنگی رایزنی های نیز باکشورهای مختلف داشته باشد  تا علاوهاینکه حضور افرادرافراهم کند فرهنگ رضوی رانیز درکشورهای مختلف توسعه می دهد.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  با اشاره به اینکه  باهمکاری استان قدس رضوی  و بنیاد بین المللی امام رضا (ع) اقلام فرهنگی را جهت دهه کرامت برای کشورهای مختلف ارسال می شود افزود: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  برنامه های در دهه کرامت دارد که جشنواره امام رضا(ع) در قدمگاه آن حضرت در مرو قدیم در جنوب ترکمنستان با حضور مقامات و شخصیت‌های سیاسی، پارلمانی، دیپلماتیک ایران و ترکمنستان و بیش از یکهزار نفر از شیفتگان اهل بیت (ع) برگزار شد.

وی بیان کرد: همچنین نمایشگاههای به مناسبت میلاد امام رضا(ع) در کشورهای مختلف برگزار می شود، از افغانستان نیز پیاده برای زیارت امام رضا (ع) به مشهد می آیند و کتاب های با عنوان سیره و شخصیت امام رضا (ع)به  زبان های مختلف نیز ترجمه و به کشورهای مختلف ارسال میکنیم.

هاشمی با اشاره به شعار شانزدهیمن جشنواره امام رضا (ع) که الگو گفتگو و اخلاق امام رضا (ع) است نیز تصریح کرد: این شعار بعنوان نامگذاری کار زیبای است زیرا که امام رضا (ع) از شخصیت های است که در مناظرات و گفتگوهای که با مذاهب و ادیان مختلف باگفتگو و اخلاق  نیکو برخورد داشتند و دنیای امروز نیز نیازمند این است تا این شعار را فرهنگ خود سازد.

وی اظهارکرد: فرهنگ رضوی می تواند باعث اتحاد جهان اسلام باشد و ما باید تلاش کنیم تا این فرهنگ را در کشورهای مختلف با کمک خادمان رضوی پیاده سازی کنیم.
۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۰۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.