English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: جشنواره امام رضا(ع) سال به سال در حال توسعه است

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: جشنواره امام رضا(ع) سال به سال در حال توسعه است
قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره امام رضا(ع) سال به سال در حال توسعه است و مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفته است.
به گزارش ستاد خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، حسین انتظامی در آئین اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) در مجتمع برج سفید مشهد، اظهار کرد: جشنواره امام رضا(ع) سال به سال در حال توسعه است و مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است و این به دلیل عنایت امام رضا(ع) است.
وی افزود: این جشنواره به دلایلی بزرگترین رویداد فرهنگی کشور است از جمله ساختار شبکه ای آن که در سراسر کشور و ماه‌ها روی این رویداد کار شده و فعالیت‌های گسترده‌ای انجام شده است.
قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه یک رویداد فرهنگی معمولاً یک هفته یا نهایت 10 روز به طول می‌انجامد، خاطرنشان کرد: اما جشنواره امام رضا(ع) با سایر رویدادهای فرهنگی فرق دارد و از نظر زمانی و تنوع موضوعی گسترده است. انتظامی وجه بی‌بدیل جشنواره امام رضا(ع) را مردمی بودن آن عنوان کرد و گفت: دولت و نهادهای حکومتی کمترین اثر را از نظر سامان آن دارد و در حوزه دین هر چه از ظرفیت‌های مردمی استفاده شود توفیق بیشتری در کار حاصل می‌شود.
وی استعدادیابی در سطح گسترده و در حوزه‌های فرهنگی، هنری، علمی و پژوهشی را از دیگر نقاط قوت جشنواره عنوان کرد و گفت: نهادسازی فرهنگی در داخل و خارج از کشور از دیگر ویژگی‌های بارز این جشنواره است و این رویداد فرهنگی نشانه، جلوه و عامل انسجام فرهنگی دستگاه‌های فرهنگی است.
قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: معمولاً در فعالیت‌های فرهنگی دستگاه‌ها انسجامی وجود ندارد و این موجب می‌شود فعالیت‌های فرهنگی به سامان ننشیند و این جشنواره اگر چه به نام امام رضا(ع) است، اما در حقیقت زمینه را برای توسعه آموزه‌های ائمه اطهار(ع) فراهم می‌کند.
انتظامی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همه دست‌اندکاران و نهادهایی که در ساماندهی جشنواره کمک کردند، بیان کرد: باید به سطح عمیق‌تری از جشنواره یعنی سبک زندگی رضوی و ترویج آن توجه و تمرکز کنیم، چرا که راه نجات ما نزدیکی سبک زندگیمان به سلوک ائمه اطهار(ع) است و مسئولان نیز هر چه به سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نزدیک شوند در اداره کشور نیز موفق‌تر هستند
۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۳۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.