English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دست‌اندرکاران بنیاد امام رضا(ع) از جان مایه گذاشتند

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  دست‌اندرکاران بنیاد امام رضا(ع) از جان مایه گذاشتند
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دست‌اندرکاران بنیاد امام رضا(ع) از جان مایه گذاشتند
 
حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) اظهار کرد: وقتی تاریخ هنر ایران را مرور می‌کنیم هنرمدان زمانی که آثارشان به درجه استادی می‌رسید بهترین آثارشان را به آستان بزرگان دین و امام معصوم(ع) هدیه می‌کردند.
وی افزود: رفتار تاریخی امام رضا(ع) را به عنوان الگویی موفق در مسیر رشد و تعالی انتخاب کرده‌ایم و در حوزه هنر نیز به دنبال خلق بهترین و ناب‌ترین آثار هنری هستیم و حرم مطهر امام رضا(ع) در اوج زیبایی معماری و طراحی طرح‌ها، نقش‌ها و رنگ‌ها قرار دارد.
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) می‌خواهد انگشت اشاره‌ای به این شاخص‌های ناب فرهنگی و هنری باشد خاطرنشان کرد: هنرمندان حاضر در این جشنواره هنرهای زیبای خود را در ایام میلاد فرخنده امام رضا(ع) در معرض دید عموم قرار می‌دهند.
حسینی تصریح کرد: در حوزه بین‌الملل برای اینکه بتوانیم عملکردی موفق داشته باشیم باید در گام نخست در زمینه مخاطب شناسی گام برداریم و از باب فرهنگی و هنری تشابه‌ها و نقاط مشترک را شناسایی کنیم و در این زمینه حوزه بین الملل را رصد هم داشته‌ایم.
وی با اشاره به اینکه جشنواره امام رضا(ع) از 16 سال قبل کار خود را آغاز کرد و امروز نهال نازک 16 سال قبل به درختی تنومند تبدیل شده استٰ تأکید کرد: مسئولان برگزاری جشنواره امام رضا(ع) به حق از جان و دل مایه گذاشتند و در این بنیاد بیش از هر چیز دیگری کار دل مشهود بوده و بیش از آنکه دست مشهود باشد دل مشهود بوده است.
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: درحوزه بین‌الملل اولین گامی که می‌تواند گام‌های بعدی ما را مستحکم و استوار قرار دهد، مخاطب شناسی است و اینکه در بیابیم که کدام کشورها از باب فرهنگی و از منظر رفتارهای هنری با ما مشابهت بیشتری دارند در آن صورت می‌توانیم بر اساس نقاط مشترکی  که به دست می‌آوریم فعالیت‌های مشترکی را تعریف کنیم و بر مبنای فعالیت‌های مشترک نحوه فعالیت‌مان را گسترده‌تر کنیم.
حسینی گفت: نهال نازک 16 سال پیش ما امروز درخت تناوری شده که سایه گسترده است و به این معنا است که دست‌اندرکاران بنیاد امام رضا(ع) از جان مایه گذاشتند و بی‌دریغ تلاش کردند. دوستان رأس نهاد همه با شوق در کار بودند و توانسته‌اند این جشنواره‌ها را ساماندهی کنند. 
وی افزود: طبعاً بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) از نقاطی است که بیش از آنکه دست انسان کار کند باید دل ادم کار کند و طبعاً اگر این رویکرد مبنای تمام همکاران ما باشد بی‌شک موفق خواهند بود، چیزی که در بنیاد امام رضا(ع) قطعاٌ بوده است و همین جشنواره گواه آن است و این جشنواره روز‌به‌روز بهتر می‌شود.
۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۹:۰۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.