English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

رئیس اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی: با اشاعه سبک زندگی رضوی، آرامش در جامعه تزریق میشود

رئیس اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی: با اشاعه سبک زندگی رضوی، آرامش در جامعه تزریق میشود
رئیس اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: با ترویج فرهنگ قرآن و عترت و تبیین سبک زندگی رضوی در تمام ابعاد شخصیتی آن حضرت (ع) میتوان آرامش را به جامعه تزریق کرد.

حجت الاسلام و المسلمین احمد زاده در گفتوگو با ستاد خبری شانزدهمین دوره جشنواره فرهنگی هنری بین المللی امام رضا(ع) اظهار داشت: اصل جشنواره امام رضا (ع) بسیار موثر و لازم است. برای توجه دادن و شناخت شخصیت امام معصوم (ع ) لازم است در تمام نقاط توسعه یابد و مخاطبین بیشتری را جذب کند.
وی افزود: امام هشتم(ع) به عنوان یک شخصیت تاثیرگذار معنوی وعلمی و حجت خدا در روی زمین مرجع شیعیان جهان اسلام است و جا دارد شخصیت این امام رئوف مورد توجه قرار گیرد لذا باید تلاش شود فعالیت جشنواره امام رضا(ع) توسعه یابد.
رئیس اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در خصوص حمایت اداره کل در برگزاری این جشنواره عنوان داشت: امام رضا (ع) حضورشان در توس مقارن شد با حضور جمع کثیری از وابستگان ایشان؛ با توجه به ماموریت سازمان اوقاف که یکی از آنها موضوع زیارت و مدیریت بقاع متبرکه میباشد ما وظیفه دانستیم در جهت تبلیغ و اطلاع رسانی جشنواره و برگزاری مراسمات و جشنهای دهه کرامت همکاری لازم را با بنیاد داشته باشیم که در این راستا حدود یکصد نفر مبلغ روحانی در ایام دهه کرامت اعزام و فعالیتهای فرهنگی گستردهای در بقاع متبرکه انجام شد.
وی ابراز داشت: برای تحقق شعار جشنواره که «امام رضا (ع) اسوه اخلاق و گفتوگو است» به نظر میرسد که باید تمام ابعاد شخصیتی ایشان تبیین و بویژه موضوع اخلاق و گفتو گو برجسته شود. سیره امام رضا (ع) باید بطور جامع تبیین و بعنوان الگو در جامعه امروزی مورد توجه لازم و کافی قرار گیرد.
احمدزاده در ادامه سخنان خود با بیان اینکه گمشده جامعه امروز سبک زندگی اسلامی و ولایی است، گفت: یکی از مشکلات جامعه کنونی ما فاصله گرفتن از سبک زندگی اسلامی است که در نتیجه باعث گرفتاریها و عدم آرامش جامعه امروز شده است که با ترویج فرهنگ قرآن و عترت و تبیین سبک زندگی رضوی در تمام ابعاد شخصیتی آن حضرت (ع) میتوان آرامش را به جامعه تزریق کرد.
وی ادامه داد: شناخت زندگی نامه ائمه معصوم (ع) لازم است اما کافی نیست آنچه که ضرورت دارد شناخت سیره و روش زندگی معصومین(ع) می باشد تا در عرصههای مختلف از سیره آنان بهره ببریم و در زندگی خود عملیاتی نماییم اگر روش زندگی را یاد گرفتیم این در مقاطع مختلف مشکل جامعه را حل میکند.
رئیس اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بیان داشت: بقاع متبرکه به عنوان پایگاه و قطب فرهنگی، نقش موثری در ترویج فرهنگ دینی دارد. بقاع متبرکه علاوه بر اینکه مایه آرامش مردم جامعه است در زمینه تکمیل خدمات رفاهی برای زائرین و هم در خصوص فعالیتهای فرهنگی گسترش قابل توجهی داشتند و اقدامات فرهنگی مفیدی با حضور روحانیون توانمند در این بقاع انجام میشود به نحوی که بقاع متبرکه الان بعنوان پایگاههای متبرک نشر معارف قرآن وعترت شناخته می شوند.
وی در پایان گفت: برای تقویت و غنا بخشیدن به ارزشهای اسلامی راهکار بنده تقویت باورهای افراد جامعه است و مادامیکه بنیههای اعتقادی جامعه تقویت نشوند و دین و ارزشهای آن را معرفی نکنیم به خوبی نمی توانیم نیازهای یک مسلمان را تامین کنیم. باید دین اسلام که تامین کننده نیازهای بشر است با تمام ابعادش معرفی و شناسانده شود و تعمیق پیدا کند که یک مسلمان در مواجه با شبهات متزلزل نشود


۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.