English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

آیت‌الله ‌علم‌الهدی: هیچ مکتبی جز اسلام، احیاگر هویت و شخصیت انسانی زن نیست

آیت‌الله ‌علم‌الهدی: هیچ مکتبی جز اسلام، احیاگر هویت و شخصیت انسانی زن نیست
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: امروز دنیا روی این مسئله که اسلام نقش سرکوب‌گر شخصیت زن را دارد سرمایه‌گذاری کرده است، در حالی که هیچ مکتبی به جز اسلام، احیاگر هویت و شخصیت انسانی زن نیست. به گزارش ستاد خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در دیدار با برگزیدگان و نخبگان جایزه جهانی گوهرشاد، اظهار کرد: بزرگترین ترویج خیرات و برکات، شناخت چهره و شخصیت‌های انقلابی، خیر و نیکوکاری هستند که موفق به کسب عناوینی مانند بانو گوهرشاد شده‌اند و باید این چهره‌ها به جامعه معرفی شوند.
وی با بیان اینکه امروز دنیا روی این مسئله که اسلام نقش سرکوب‌گر شخصیت زن را دارد سرمایه‌گذاری کرده است، افزود: وظیفه شما در برابر این اقدام دشمنان این است که نشان دهید اسلام نه تنها سرکوب‌گر نیست، بلکه پیامبر اکرم(ص) نقش احیاگر شخصیت زن و حقوق وی را داشتند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: آثار تربیت و سازندگی اسلام، بزرگترین حرکتی است که می‌تواند نقشه دشمن را نقش بر آب کند و یک برداشت نو را نسبت به حقوق و شخصیت زن به دنیا نشان دهد و هیچ مکتبی غیر از اسلام، احیاگر هویت و شخصیت انسانی زن نخواهد بود.
علم‌الهدی بر لزوم استمرار همکاری و ارتباط برگزیدگان جایزه گوهرشاد و اجرای طرح‌های قابل اجرای آن‌ها در سطح جامعه تاکید کرد و گفت: این تداوم ارتباط بین برگزیدگان و مسئولان ادامه داشته باشد تا به مرحله اجرا و عمل منتهی شود.
وی اضافه کرد: حرکت‌های شما عزیزان علاوه بر جنبه انسان دوستانه مثل تأسیس مسجد، مدرسه، کمک به زلزله‌زدگان و در کل کمک به محرومان و مستضعفان دارای جنبه خداپسندانه است، به طوری که هم مردم و هم خدا از این خدمات بهره خواهند بُرد و این اقدامی ارزشمند در پیشگاه حق‌تعالی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به شخصیت انقلابی، سیاسی، خیّر و نیکوکار خانوم گوهرشاد که علی‌رغم جبران انحراف در خاندان خود دست به اقدامات خیرخواهانه و خداپسندانه‌ای زد، بیان کرد: این قبیل حرکات، چراغ راه بانوان مسلمان در راستای توسعه علم، ادب، نیکوکاری است لذا خانوم گوهرشاد شهیده راه اسلام است.
علم‌الهدی تصریح کرد: دنیای اسلام احتیاج به یک رهبر جهانی دارد؛ اگر در یک گوشه پرچم اسلام برافراشته شود در گوشه دیگری ظلم فاحش‌تری نسبت به مسلمانان اتفاق می‌افتد مثال بارز این حرکت کشتار بی‌رحمانه مسلمان و شیعیان در نیجریه و سرکوب شیعیان بحرین است که این بی رحمی‌ها و شکنجه‌ها از ترس شعاع قدرت حکومت اسلام در ایران است.
وی تأکید کرد: ما احتیاج به رهبری جهانی داریم و آنچه برای ما مهم است انقلاب اسلامی است، چون انقلاب ما به فکر تشکیل یک حکومت جهانی است، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، هدایت و رهبری جامعه اسلامی در طول رسیدن به رهبری واحد جهانی را در دست داشتند و دارند به‌طوری که در دنیا اسلام حاکم شود و تا اسلام حاکم نشود ریشه ظلم زده نخواهد شد.
۲۸ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۵۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.