English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

برگزاری سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی در تهران و 6 شهرستان تابعه استان

برگزاری سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی در تهران و 6 شهرستان تابعه استان
رئیس انجمن موسیقی استان تهران گفت: سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی در پایتخت، 6 شهرستان تابعه استان تهران برگزار می‌شود. به گزارش ستاد خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، تقی ضرابی، رئیس انجمن موسیقی استان تهران در این باره گفت: با مشخص شدن منتخبان بخش‌های مختلف سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی در بخش‌های رقابتی و غیررقابتی، جدول اجرایی این رویداد هنری منتشر شد و افراد و گروه‌های منتخب حاضر در این جشنواره از 28 تا 30 تیر ماه 97 به اجرای برنامه می‌پردازند.

وی افزود: ضرورت برگزاری چنین رویدادی در بسط و گسترش فرهنگ و سیره رضوی در قالب مجموعه جشنواره‌های فرهنگی و هنری امام رضا(ع) دیرزمانی است که احساس می‌شد، چرا که بخشی از این فرهنگ غنی و متعالی در میان اقوام ایرانی که افتخار آن را دارند که مضجع شریف امام هشتم(ع) در میهن اسلامی‌شان قرار دارد از طریق همین آواها و نواها که معمولاً به شکل قومیتی جاری و ساری بوده نشر و گسترش یافته است.

رئیس انجمن موسیقی استان تهران ضمن تأکید بر اهمیت حوزه آواها و نواهای رضوی، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیتی که حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر رضوی به ویژه حوزه آواها و نواهای رضوی دارد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از سال 95 با استفاده از امکاناتی که در فضاهای فرهنگی پایتخت وجود دارد میزبانی این جشنواره را با افتخار به عهده گرفت.

ضرابی تصریح کرد: خوشبختانه با وجود آنکه دو دوره این جشنواره را تجربه کردیم استقبال از آن از سوی گروه‌ها و افراد فعال در حوزه موسیقی به ویژه موسیقی نواحی و اقوام ایرانی چشمگیر بوده است، چنان که بالغ بر 300 اثر ارسالی به دبیرخانه این جشنواره متقاضی حضور در آن بودند.

وی در رابطه با اعضای هیئت داوران سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی، تأکید کرد: شاهین فرهت، تقی ضرابی، شهرام صارمی، احمد صدری، حسام‌الدین سراج و آریا عظیمی‌نژاد  اعضای هیئت داوران و انتخاب آثار برتر این دوره از جشنواره هستند و این هیئت 6 نفره پس از ارزیابی اجراها، نفرات و آثار برتر را جهت تقدیر در مراسم اختتامیه معرفی کردند.

عضو شورای سیاستگزاری سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی افزود: از جمله اقداماتی که دبیرخانه این دوره از جشنواره آواها و نواهای رضوی به آن اهتمام داشته، اجرای آثار منتخب جشنواره در 6 شهرستان تابعه استان تهران است تا به این وسیله هم‌استانی‌های ما نیز که به سبب دوری راه ممکن است نتوانند برای بهره‌مندی از اجراها به پایتخت عزیمت کنند، در شهرستان خود در جریان هنرنمایی گروه‌های شرکت‌کننده قرار گیرند.

ضرابی گفت: این اقدام به منظور بهره‌مندی و استفاده شهروندان علاقه‌مند به آواها و نواهای رضوی در استان تهران و در راستای سیاست تمرکززدایی و عدالت فرهنگی صورت چذیرفته است و به جز تهران، 6 شهرستان دماوند، شهرری، اسلامشهر، ملارد، پاکدشت و قرچک نیز میزبان این دوره از جشنواره خواهند بود.

وی افزود: مراسم اختتامیه سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی و تقدیر از برگزیدگان بخش‌های مختلف آن از ساعت 17 تا 20 روز شنبه 30 تیر ماه 97 در تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد.

 
۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۱۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.