English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

جشن‌های دهه کرامت در 77 کشور برگزار می‌شود

جشن‌های دهه کرامت در 77 کشور برگزار می‌شود
معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: جشن‌های دهه کرامت در 77 کشور و دو هزار و 400 نقطه جهان برگزار می‌شود.


به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، محمد حسن واحدی در نخستین نشست شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی جشن‌های دهه کرامت با بیان اینکه سال گذشته این جشن‌ها در بیش از 70 کشور برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه مشهد امسال عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را دارد این برنامه‌ها در خراسان رضوی و مشهد با شرایطی متفاوت با قبل برگزار می‌شود.

وی افزود: بر این اساس مراسم اختتامیه جشن های رضوی به پیشنهاد آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، امسال در مشهد و تالار قدس بارگاه منور رضوی برگزار می‌شود.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: ستاد اجرایی باید برنامه های اختتامیه و نیز هماهنگی ها ترافیکی و برنامه ریزی برای میهمانان خارجی را به خوبی مدیریت کند و در این راستا فرمانداری مشهد محور این اقدامات قرار گیرد.

وی اضافه کرد: بر این اساس باید تمامی دستگاه‌های اجرایی استان نهایت تلاش خود را در برگزاری برنامه‌ها و جشن های این ایام به تناسب پایتختی فرهنگی مشهد در جهان اسلام انجام دهند.

وی ادامه داد: شورای راهبردی ویژه برنامه دهه کرامت با همکاری استانداری خراسان رضوی ، آستان قدس رضوی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین المللی امام رضا (ع) تشکیل شده و بدین منظور 10 راهبرد را محور عمل قرار داده که مشارکت گسترده مردم از جمله آنهاست.  

واحدی گفت: باید این برنامه ها با محوریت مساجد و مصلی ها و سایر اماکن مذهبی در روستاها و شهرهای مختلف استان گسترش یابد و در این راستا امسال برنامه ریزی شده هیات های مذهبی و واحدهای صنفی هم وارد عمل شده و مشابه جشن های نیمه شعبان حضور پررنگ در این برنامه ها داشته باشند.

وی تکریم نیازمندان و ایتام، آموزش فرهنگ و سبک زندگی رضوی به شهروندان و زائران، ترویج کلام و سیره رضوی در میان زائران، فرهنگ سازی ازدواج آسان، طراحی رشته‌ها و دوره‌های آموزشی فرهنگ رضوی و تبیین موقعیت راهبردی مشهد در نقشه کشور را از جمله راهبردهای در نظر گرفته شده دانست.
 
وی با بیان اینکه ملاک عمل برنامه ها، راهبردهای تعین شده و نیز محورهای منشور هفت گانه رهبر معظم انقلاب می باشد، گفت: وظیفه شورای هماهنگی تدارک برنامه‌های داخل استان است در عین آنکه برنامه ها و جشن های دهه کرامت در سه حوزه استانی، کشوری و بین المللی تدارک شده است.
 
وی با بیان اینکه آستان قدس رضوی به عنوان متولی بارگاه منور رضوی در راس برنامه ها قرار دارد ، خطاب به فرمانداران هم گفت: باید ستادهای شهرستانی هم با جدیت فعال شده وبرنامه های دهه کرامت خود را ارسال و در جلسه آینده تا حدود 10 روز دیگر برگزار می شود، بررسی شوند.

وی با تاکید بر اینکه این ایام دهه شادی است و برنامه های شاخص شهرداری مشهد در این حوزه باید بر فضاسازی مناسب شهری متمرکز شود، گفت: باید این فضاسازی ها به گونه ای باشد که شادی در شهر موج بزند.

وی همچنین از صدا و سیما خواست با توجه به اینکه عملیات اجرایی راه اندازی رادیو کرامت حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، موضوع راه اندازی آن را بررسی کند.

واحدی،‌ رونمایی از طرح مطالعات جاده ولایت در هشت استان کشور و پروژه های مرتبط با زائران در استان خراسان رضوی را از دیگر برنامه هایی دانست که برای این ایام در کنار برنامه ها و جشن های دهه کرامت برنامه ریزی شده است.

دهه کرامت از سوم مردادماه همزمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و به میلاد امام رضا (ع) ختم می شود.


۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۳۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.