English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

با اجرای برنامه‌های فرهنگی و مسابقه جشنواره کتاب‌خوانی رضوی رقم خورد؛شادی و نشاط کودکان مناطق زلزله زده با کتاب و کتاب‌خوانی

با اجرای برنامه‌های فرهنگی و مسابقه جشنواره کتاب‌خوانی رضوی رقم خورد؛شادی و نشاط کودکان مناطق زلزله زده با کتاب و کتاب‌خوانی
جمعی از مسئولان اداره کل و مسئولین اداره و کتابداران اداره کتابخانه‌های عمومی مشهد مقدس با حضور در جمع کودکان مناطق زلزله زده و اجرای برنامه‌های عروسکی و مسابقه نقاشی شور و نشاط کتاب‌خوانی را به آن‌ها هدیه دادند.به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، کتابداران اداره کتابخانه‌های عمومی مشهد مقدس به همراه معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور در جمع کودکان مناطق زلزله زده و اجرای برنامه همه‌ای عروسکی و مسابقه نقاشی شور و نشاط کتاب‌خوانی را به آن‌ها هدیه دادند.
معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت:در این برنامه فرهنگی که در چند روستای زلزله زده بخش رضویه مشهد مقدس اجرا شد ابتدا برنامه نمایش عروسکی با موضوع کتاب و کتاب‌خوانی از کتاب‌های هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی اجرا شد و در ادامه دانش آموزان با ترسیم نقاشی خود از همان کتاب در جشنواره کتاب خوانی رضوی شرکت کردند.
هادی حافظی ادامه داد: این برنامه باهدف استفاده از ظرفیت کتاب و کتاب‌خوانی و مطالعه برای بازگرداندن روحیه نشاط و سرزندگی به خانواده‌های مناطق زلزله زده خراسان رضوی اجرا شد.
وی ادامه داد: برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در دومین سال اجرا توسط کتابخانه‌های عمومی، بهانه خوبی برای حضور در جمع کودکان و دانش آموزان مناطق زلزله زده بود و در زمان اجرای برنامه می‌شد به‌خوبی نیاز به اجرای چنین برنامه‌هایی را برای بچه‌ها به‌خوبی مشاهده کرد.
وی دعوت از کارشناسان سازمان خدمات ایمنی و آتش‌نشانی و ارائه توضیحات در خصوص اقدامات لازم در زمان حوادثی مانند زلزله را حائز اهمیت دانست و ادامه داد: این برنامه نیز برای خانواده‌ها جنبه آموزشی خوبی داشت.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی مشهد مقدس نیز در این بازدید گفت: کتاب و کتاب‌خوانی ابزار فرهنگی است که در اختیار کتابخانه‌ها قرار دارد و ما نیز به همین اقتضا تصمیم به برگزاری این برنامه و حضور در جمع دانش آموزان گرفتیم.
مریم رام ادامه داد: امیدواریم با برگزاری این برنامه‌ها و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی شاهد آگاهی بخشی به خانواده‌ها باشیم تا در زمان زلزله مردم نسبت به اقدامات تأمینی اطلاع بیشتری داشته باشند.
شایان ذکر است این برنامه در محل مسجد و مدرسه روستاهای بخش رضویه از جمله کلاته منار و برج موری واقع در 80 کیلومتری مشهد مقدس اجرا شد.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.